MojAndroid

V priebehu týždňov sme si už mohli zvyknúť na novinku, ktorú priniesla sociálna sieť Instagram. Stories, alebo Príbehy, sú zaujímavým oživením sociálnej siete a táto novinka si už našla množstvo fanúšikov. Tak, ako aj v prípade iných funkcií sociálnej siete, ani túto novinku sme si doteraz nemohli užiť vo webovej verzii sociálnej siete. To teraz ale mení šikovné rozšírenie Chrome IG Story.

Ako ste už určite vytušili, pre fungovanie tejto novinky budete musieť použiť prehliadač Google Chrome. Iné podmienky už ale splniť nemusíte, stačí si nainštalovať rozšírenie, ktoré nájdete na tomto odkaze. Po nainštalovaní sa novinka objaví na klasickej stránke Instagram.com, kde v hornej časti uvidíte už známe ikonky profilových obrázkov ľudí, ktorých sledujete.

Chrome IG Story 2

Tu už stačí, keď kliknete na vybraný obrázok a zobrazia sa vám obrázky z časti Stories. Fungovanie tejto funkcie je ale trochu iné ako v klasickej mobilnej verzii. Keď si prezriete všetky obrázky od jedného používateľa, musíte sa vrátiť späť na časovú os a kliknúť na ďalšiu ikonku. Jednotlivé obrázky síce môžete prepínať šípkami na počítači alebo klikaním myši, no neviete si takto pozrieť všetky obrázky od všetkých používateľov, ktorých sledujete. Treba mať ale na pamäti, že ide o neoficiálne rozšírenie, ktoré nemusí fungovať dlho. Instagram predsa len uprednostňuje mobilnú verziu svojej sociálnej siete, a tak je možné, že toto rozšírenie nebude mať dlhú životnosť. Aktuálne ale funguje bez problémov a vyskúšať ho môžete aj vy.

Instagram Stories – Rozšírenie pre Google Chrome

Zdroj: Chrome Web Store via engadget

12.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+