MojAndroid

Instagram sa stotožňuje s Googlom, ktorý momentálne rieši situáciu okolo nadmerného používania niektorých aplikácií a implementuje rôzne zaujímavé možnosti, ktoré by tomu mali zabrániť.

Náš tip
Youtube vám pripomenie, kedy si máte dať pauzu

Náš tip
Instagram prináša veľké množstvo nových funkcií

Instagram dostane novinku v podobe štatistík, ktoré používateľom ukážu, ako dlho využívajú aplikáciu. Nebude to číslo, ktoré by značilo čas celkového využitia aplikácie od jej nainštalovania, pretože to by niektorých mohlo aj vydesiť. Bude to skôr štatistika používania za deň, týždeň alebo mesiac. Instagram taktiež pracuje na novom rozhraní komentárov, v ktorom by mali pribudnúť emoji a tlačidlo @ pre rýchle označenie priateľov.

Riaditeľ Instagramu Kevin Systrom sa tiež vyjadril:

“Áno, je to pravda. Pracujeme na nástrojoch, ktoré by mali používateľom priniesť možnosti vidieť, koľko času trávili na Instagrame. Týmto zistíme, aký dôležitý je pre ľudí čas strávený online. Už teraz vieme, že ľudia v tomto vymyslenom svete strávia nespočetné množstvo hodín a my chceme byť tiež nápomocní pri riešení tejto situácie.”

Vyzerá to teda tak, že Instagram chce obmedziť využívanie ich aplikácie používateľmi. Vraj by to malo pomôcť ich duševnému zdraviu. Je to veľmi zaujímavé, pretože spoločnosť by týmto prišla o nemalú sumu peňazí, hlavne z reklám. Je jednoducho závislá na tom, aby Instagram ľudia používali.

Tým, že veľké firmy dajú používateľom informácie o tom, koľko času strávili prezeraním obsahu ich aplikácií, mohli by tým prebudiť u ľudí to, že začnú viac dbať o svoje zdravie a začnú sa venovať prospešnejším veciam, ako je sedenie pred počítačom alebo celodenné pozeranie do smartfónov. Taktiež by mohli pomôcť rodičom sledovať, koľko času ich ratolesti strávia online.

Kód, ktorý dokazuje prítomnosť štatistík používania bol objavený investigátorkou Jane Manchun Wong v instagramovom APK súbore.

Google ako priekopník

Náš tip
Google Fotky vyfarbia čierno-biele zábery + ďalšie novinky | Google I/O 2018

Konferencia Google I/O 2018, ktorá sa odohrala len nedávno ukázala, ako chce Google bojovať s týmto problémom. Ich aplikácie dostanú aktualizácie a používatelia si budú môcť nastaviť pripomienku, že by bolo dobré dať si pauzu. Rovnako vám ukážu, koľko času ste trávili ich používaním.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+