MojAndroid

V minulosti sa rodičia sťažovali, že deti sedia pred televízorom aj niekoľko hodín denne. S príchodom moderných technológií deti už doma toľko nesedia, no svoje “televízory” si môžu zobrať von v podobe smartfónov a tabletov a multimediálny obsah pozerať priamo na týchto zariadeniach. Jediné, čo sa tým zmenilo je, že už nepozerajú na veľkú obrazovku, ale na menšiu.

Náš tip
Youtube umožňuje sledovať videá offline už v 125 krajinách. Nechýba Slovensko

Google sa rozhodol, že štafetu prevezme za rodičov, a tak niektoré aplikácie dostanú funkcie, ktoré majú tomuto trendu aspoň čiastočne zamedziť. Jednou z nich je aj Youtube. Deti, ale aj dospelí, trávia sledovaním Youtube videí dlhé hodiny. Neustále sledovanie videí môže mať negatívny dopad na váš mozog.

Náš tip
Youtube prekonalo hranicu 1,8 miliardy registrovaných používateľov

Pokiaľ máte zariadenie s Androidom, môžete si nastaviť, aby vám Youtube pripomenul, že už stačí. Veď v živote sú aj dôležitejšie veci, ako pozeranie videí.

Ako nastaviť pripomienku

Postup je veľmi jednoduchý a trvá to len pár sekúnd. Najskôr v aplikácii Youtube klikneme hore vpravo na svoj profilový obrázok a vyberieme nastavenia. V nastaveniach vyberieme všeobecné a tam sa hneď navrchu nachádza možnosť “pripomenúť mi, že si mám dať prestávku“. Potom už len stačí vybrať, po akom čase vám to aplikácia pripomenie. Na výber máte od 15 minút až po 3 hodiny.

Táto možnosť už do aplikácie pridaná bola, na našich zariadeniach je k dispozícii. Pokiaľ ju nemáte, nezúfajte, o chvíľu dorazí aj k vám. Dôležitou otázkou ale je, že keď  sa oznámenie objaví, či ho budete rešpektovať alebo ignorovať.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
14.5.2018
Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+