MojAndroid

Služba Instagram predstavila predvčerom na konferencií F8 usporiadanej Facebookom pre vývojárov svoje nové funkcie. Facebook kúpil službu Instragram, pôvodne určenú len ako aplikáciu pre telefóny iPhone od Applu, v roku 2012 a odvtedy sa stala jedným z jeho najpodstatnejších produktov. U používateľov sa teší väčšej obľube ako Facebook Messenger a tak nie je prekvapením, že sa z nej aj taký gigant ako Facebook snaží vyťažiť čo najviac. Prvou z noviniek je, že pribudne podpora viacero aplikácií, ktoré budú môcť priamo nahrávať obsah do Príbehov (Stories). Prvými sú aplikácie Spotify a GoPro.

Náš tip
Instagram takisto ponúkne stiahnutie kópie vašich údajov. Vylepší aj príbehy

Ak teraz v Spotify počúvate nejakú pesničku, playlist alebo interpreta, môžete ju zdielať priamo do príbehov v Instagrame. Stačí dať Share a vybrať zo zoznamu Instagram Stories. Pesničky alebo playlisty môžete zdielať aj cez priame správy (Direct Message) priamo vašim kontaktom v Instagrame.

Pokiaľ vlastnite akčnú kameru GoPro, ktorá podporuje GoPro android aplikáciu, môžete z nej taktiež zdielať natočené videá priamo do Príbehov v Instagrame. Pred zverejnením je potrebné ešte video vycentrovať a orezať. Našťastie k tejto funkcii nieje potrebný GoPro účet, o všetko sa postará Instagram aplikácia.

Ďalšou novinkou je podpora AR efektov prebraných z platformy Facebook Camera Effects. Vďaka ním môžete pridávať do videí rôzne efekty rozšírenej reality ako sú vyššie zobrazené srdiečka nad šálkou kávy.

Instagram sa už taktiež stáva plnohodnotnou aplikáciou pre chat. Pokiaľ si s niekým z vašich kontaktov priamo píšete, môžete sa s ním vďaka ikonke kamery v pravom hornom rohu spojiť pomocou videohovoru. Na výber je možnosť videohovoru len medzi dvomi alebo až štyrmi ľuďmi.

Poslednou zmenou prešlo vyhľadávanie v Instagrame. Po novom vám ponúka jednotlivé kategórie fotografií ako Zvieratá, Architektúru atď a taktiež hashtagy podľa vašich predošlých vyhľadávaní. Nové funkcie by sa do aplikácie mali dostať postupne v nasledujúcich týždňoch.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
3.5.2018
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+