MojAndroid

Instagram prináša po vzore Facebooku takisto možnosť stiahnutia lokálnej kópie vašich osobných údajov, fotiek či komentárov. Okrem tejto zmeny prichádza aj vylepšenie príbehov.

Náš tip
Ako nadobro vymazať Facebook? | NÁVOD
Náš tip
Instagram prináša vlastný portrétový režim Focus

Instagram Stories

Vylepšenie funkcie “Príbehy” prichádza vo forme možnosti výberu viacerých fotografií. Niekoľko používateľov už zaznamenalo možnosť výberu až 10 fotografií v rámci prostredia Instagram Stories. Používateľom to tak umožňuje vytvoriť akýsi album s využitím sekcie “Príbehy.” Každá fotka môže byť navyše samostatne upravená pred zverejnením série.

Kópia osobných údajov

Služba na stiahnutie údajov bola po prvýkrát sľúbená začiatkom mesiaca. Hovorca služby Instagram tvrdí, že služba sa rozbieha aj pre mobilné telefóny, v súčasnosti je však dostupná len prostredníctvom webového rozhrania.

Náš tip
Instagram bude opäť ponúkať chronologické zoradenie príspevkov!

Nástroj umožňuje používateľom vytvoriť lokálnu kópiu fotografií, komentárov, profilových informácií a ďalších detailov o účte na Instagrame, pričom proces zostavovania trvá až 48 hodín. Nástroj na stiahnutie údajov bol vytvorený tak, aby spĺňal GDPR nariadenie, ktoré nadobudlo účinnosť 25. mája 2018 v EÚ.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
26.4.2018
Zdroj: pocketnow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+