MojAndroid

Instagram ako jedna z najväčších sociálnych sietí musí stále dbať na to, aby prinášala svojim používateľom čo najlepší zážitok z používania. Práve preto sa vedenie dohodlo, že začnú s testovaním zvláštneho kroku. Odstráni sa počet označení “Páči sa mi to”. Prečo to však Instagram hodlá urobiť?

Ľudia sa zamerajú na obsah príspevkov, nie predpokladaný úspech

Mnoho ľudí si to neprizná, no dosť často sú závislí na tom, aký úspech bude mať niečo, čo uverejnia na sociálne siete. V očakávaní desiatkov lajkov potom prichádza sklamanie. Príspevok človek buď vymaže, alebo venuje dve hodiny filozoficko-depresívnej úvahe o tom, prečo dostal málo lajkov. Práve takýmto situáciám sa chce Instagram do budúcna vyhnúť. Cieľom je to, aby sa ľudia zamerali skôr na reálnejšie zobrazenie ich zážitkov, než na niečo, čo má iba získať “veľa srdiečok”.

instagram skrytie lajkov
Takto by to vyzeralo, ak by Instagram skryl počet “Páči sa mi to”

„Neskôr tento týždeň spustíme test v Kanade, ktorý odstráni celkový počet “Páči sa mi to” pri fotografiách a zobrazení videa v službe Feed, Permalink stránkach a Profile,“ povedal hovorca spoločnosti Instagram pre TechCrunch. „Testujeme to, pretože chceme, aby sa vaši nasledovníci sústredili na fotografie a videá, ktoré zdieľate, nie na počet lajkov, ktoré dostanú.” Instagram povedal, že rieši aj spôsob, akým by boli odmeňovaní influenceri a iní za svoje spolupráce. Avšak hoci nikto z vašich sledovateľov neuvidí, koľko lajkov ste dostali, vy o tom budete mať prehľad.

instagram skrytie lajkov
Skrytie lajkov sa zatiaľ testuje na malej skupine používateľov v Kanade

Instagram bojuje proti šikane

Okrem nového testu odstránenia viditeľného počtu “srdiečok” predstavil Instagram aj ďalšie novinky. Na konferencii F8 sa dostalo aj na tému šikana. Pri tejto príležitosti predstavilo vedenie niekoľko noviniek. Mnohé z nich by mali pomôcť nielen šikanu obmedziť, ale proti nej aj bojovať.

instagram proti šikane
Vedenie prezentovalo niekoľko noviniek zameraných aj na obmedzenie šikany
  • Nová funkcia „drgnutia“ upozorní používateľov, ak chcú niečo komentovať urážlivým spôsobom. Malo by to tak obmedziť nenávistné prejavy pod príspevkami.
  • „Režim preč“ povzbudí používateľov k tomu, aby si dali pauzu od Instagramu v intenzívnych časoch svojho života, ako napríklad presun do novej školy. Nemusia vymazať svoj účet, ale stále sa môžu zbaviť neustálych oznámení a obáv o to, ako vyzerajú.
  • „Spravovať interakcie“ umožní používateľom nastaviť limity pre interakciu s určitými ľuďmi bez toho, aby ich museli úplne blokovať. Možno nechcete, aby niekto mohol komentovať vaše príspevky, ale stále sa im môže páčiť. Alebo ste v pohode, keď vidí vaše fotografie, ale nechcete od neho dostávať DM.

Ak budú mať nové funkcie úspech, Instagram ich čoskoro zakomponuje do aplikácie. Boli by ste aj vy za odstránenie počtu lajkov? Ako vnímate šikanu na Instagrame? Napíšte nám o tom do komentára pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Facebook priznáva, že odhalil heslá miliónov Instagramových účtov
Náš tip
Instagram Checkout – nakúpte priamo v aplikácii Instagram
1.5.2019
Zdroj: TechCrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+