MojAndroid

Keď si dobre pamätáte, americký Facebook neskôr v marci zažil veľkú kauzu s tým, že ukladal heslá svojich používateľov v nešifrovanom formáte, a prístup k týmto heslám mali všetci zamestnanci spoločnosti. Aby toho nebolo málo, prednedávnom Facebook opäť priznal, že podobný prípad nastal aj s heslami používateľov v sieti Instagram.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Opäť rovnaké problémy

Facebook presnejšie zistil, že záznamy o heslách používateľov na Instagrame boli ukladané v čitateľnom formáte. Jedná sa až o milióny hesiel. Konkrétni dotknutí používatelia budú o tejto situácii informovaní. Nuž, stalo sa to opäť. Facebook hlási, že žiadne z hesiel nebolo zneužité a používatelia by sa nemali obávať ich zverejnenia. Mnohých však zaskočí, že Facebook túto správu ohlásil potichu, ako diskrétnu aktualizáciu v existujúcej tlačovej správe. Množstvo používateľov Facebooku má tak aj právom obavy o ich súkromie a bezpečnosť na sociálnej sieti. Ešte viac tieto obavy zhoršuje nárast bezpečnostných omylov Facebooku.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Facebook Messenger dostáva oficiálne tmavý režim

Náš tip
Facebook žiada o pomoc. Chce byť regulovaný

Náš tip
Aplikácia Facebook pravdepodobne opäť integruje funkcie Messengera

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+