MojAndroid

Vláda pre epidémiu koronavírusu (COVID–19) prijala nedávno prísne opatrenia, ktoré by mali pomôcť spomaliť šírenie ochorenia. Pre prípadné otázky o koronavíruse alebo nahlásenie symptómov nákazy sú k dispozícii špecializované telefónne čísla. Podľa portálu živé.aktuality.sk k ním teraz pribudlo ďalšie, ktoré je narozdiel od predošlých ľahko zapamätateľné.

Koronavírus

Nové číslo si ľahko zapamätáte

Pre informácie o koronavíruse boli doteraz k dispozícii linky Úradu verejného zdravotníctva a linky regionálnych úradov verejného zdravotníctva. Mohli ste ich nájsť na na webovej stránke ministerstva zdravotníctva. Doteraz sa odporúčalo zavolať na číslo 0800 221 234, 0917 222 682 alebo 0917 426 075.
Od včera už je k dispozícii aj skrátené číslo, ktoré vás presmeruje priamo na infolinku Národného centra zdravotníckych informácií pre koronavírusové ochorenie (COVID–19). Nemusíte tak vytáčať pôvodné dlhé telefónne čísla, ale postačí zavolať na číslo *0123. Volanie je ako v predošlých prípadoch bezplatné.

V prípade nedostupnosti linky sú k dispozícii ďalšie možnosti

Skrátené číslo *0123 poskytla spoločnosť One Smart Star Slovakia a následne jeho funkčnosť zabezpečili operátori vo svojich sieťach, o čom informoval portál živé.aktuality.sk Na skrátené číslo môžu volať zákazníci všetkých pevných sietí a aj slovenských mobilných operátorov – Telekomu, Orangeu, O2 a 4ka.

Živé.sk ďalej informuje, že je podmienkou, aby bolo číslo bežné a nie za ústredňou napríklad vo firmách či organizáciách s vlastnými ústredňami. V tom prípade musí skratku nastaviť správca ústredne. Môže sa ale stať, že bude linka dlhšiu dobu preťažená. Štát v takej situácii odporúča, aby sa občania obracali aj na regionálne úrady verejného zdravotníctva. Čísla sú spoplatnené bežnou tarifou. Pri hovoroch z pevnej aj mobilnej siete Telekomu sú vďaka podnetu portálu Živé.sk od piatku zadarmo.

Náš tip
Funguje vám odomykanie tvárou s rúškom alebo respirátorom? | Anketa
16.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+