MojAndroid

Na stránke Kickstarter nachádzame v poslednej dobe samé zaujímavé projekty. Jedným z nich bol nepochybne aj projekt na výrobu Wi-Fi LED žiarovky LIFX, ktorý mal celosvetovo veľký úspech. Rovnako obľúbeným je aj mini ovládač, ktorý si predstavíme dnes. Autori ho nazvali iMpulse a okrem toho, že si s ním pohodlne môžete zahrať množstvo hier, dokáže ovládať aj vašu kameru a prehrávač hudby. A pritom je taký malý, že ho môžete nosiť ako prívesok na kľúčoch.

   

iMpluse je revolučný projekt, ktorý má priniesť revolúciu v hraní hier na tabletoch a smartfónoch s operačným systémom Android a iOS. Pôvodne mal tento ovládač vyzerať úplne inak a jeho autori ho navrhli v štýle starého herného automatu, tzv. SpaceDock-u, do ktorého sa vkladal iPhone. Tento nápad však nepriniesol úspech a tak sa autori rozhodli, že vytvoria herný ovládač vo veľkosti väčšieho USB kľúča, ktorý bude disponovať bezdrôtovou technológiou Bluetooth, bude slúžiť ako bezdrôtový gamepad a okrem toho bude využiteľný aj pri fotografovaní či prehrávaní hudby. A to nie je všetko.

Animácia s ochranným krytom iMpulse-u. 

iMpulse príde na trh s vlastným emulátorom pre hranie starších hier, takže si budete môcť na svojom Android zariadení vychutnať hry zo starších herných konzol. Navyše, už pri uvedení na trh bude iMpulse kompatibilný s niekoľko stovkami moderných hier z Google Play Store. Kompatibilita s týmto zariadením by mala postupom času ešte rásť.

Okrem funkcií na hranie tento ovládač ponúka aj niektoré nadštandardné funkcie. Tými sú napríklad možnosť vytvorenia fotografie na diaľku (ovládač slúži ako diaľkový “odpaľovač”) a veľmi zaujímavá je aj možnosť prepínania práve hraných skladieb v hudobnom prehrávači. Do tretice tento prehrávač môžete použiť aj ako hľadač kľúčov, na ktorých ho máte pripnutý. Cez Bluetooth totižto aplikácia nainštalovaná vo vašom zariadení dokáže vyvolať alarm na ovládači, pomocou ktorého ho rýchlejšie nájdete (musíte však byť v dosahu BT technológie).

    

Bezdrôtový ovládač iMpulse bude fungovať na technológii Bluetooth 2.1, čo zaručuje, že bude kompatibilný so všetkými Android zariadeniami a rovnako budú podporované aj všetky zariadenia s iOS. Viacerých poteší aj správa, že ovládač je “obojruký”, takže ho môžu používať tak praváci, ako aj ľaváci. Veľmi zaujímavou funkciou je aj možnosť pripojiť dva ovládače k jednému zariadeniu, čo znamená, že si môžete užiť duel s vašim kamarátom kdekoľvek budete!

  

Na predaj bude niekoľko verzií tohto bezdrôtového ovládača. Dostupná bude klasická – plastová verzia, pre puntičkárov sa však chystá aj verzia so zlatou farbou. Ak vám kľúče často padajú z ruky, poteší vás správa, že iMpulse príde aj v kovovej konštrukcii, ktorá toho zvládne o čosi viac, než tá plastová. Ďalšou potešujúcou správou je aj prítomnosť fosforeskujúcich tlačidiel, ktoré budú svietiť pri hraní v noci a tí, čo si pri predobjednávke priplatia, získajú aj zaujímavé iMpulse tričko.

   

  

Na záver dodáme, že odhadovaná koncová cena tejto bezdrôtovej hračky je zhruba 40 USD, čo je v prepočte asi 31€. Ak sa však poponáhľate, môžete si tento bezdrôtový ovládač objednať priamo podporením projektu na Kickstarteri, musíte však pomôcť čiastkou najmenej 25 USD, pričom je potrebné uhradiť aj poštovné 15 USD. Za rovnakú cenu teda získate zariadenie o niekoľko mesiacov skôr.

Ako sa vám tento projekt pozdáva?

Zdroj: Kickstarter

16.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+