MojAndroid

Určite sa u mnohých z vás na domovskej ploche nachádzajú ikony zástupcov aplikácií, ktoré takto môžete rýchlo otvoriť. Samozrejme, veď je to štandard nielen u Androidu. Čo keby ste si ale mohli obrazovky upraviť tak, aby ste miesto klikania na ikony klikali na reálne objekty z vášho okolia?

Androidích nadšencov to napadlo a tak v kombinácii s Apex Launcher-om  a aplikáciou MultiPicture Live Wallpaper dosiahli požadovaný efekt. Chcete spustiť prehrávač hudby, jednoducho kliknete na odfotené slúchadlá, ktoré sa vám povaľujú niekde na stole.

Ako na to? Po inštalácií požadovaných dvoch aplikácií a odfotení napríklad stola so slúchadlami a mapou si túto fotku nastavíme ako pozadie. Pomocou Apex Launhcer-u je možné rozširovať mriežku aplikácií na obrazovke tak, aby sa do nej zmestili napríklad aj slúchadlá a po kliknutí na nich hocikde sa spustí len požadovaná aplikácia. Ďalej si do telefónu stiahneme neviditeľnú ikonu. Podržaním prsta na ikone si z menu zvolíme možnosť nahradiť danú ikonu práve tou neviditeľnou. Vyberieme ju z galérie. Následne si rovnako podržaním prsta nad už neviditeľnou ikonou nastavíme nezobrazovanie jej popisu. Teraz tam ikona na prvý pohľad nie je a vy tak môžete otvoriť prehrávač hudby kliknutím na slúchadlá na odfotenom pozadí.

Zatiaľ čo na jednej obrazovke máte slúchadlá a prastarú mapu, na druhej môžete mať napríklad poznámkový blok. Takéto rôzne obrázky na plochách umožní aplikácia MultiPicture Live Wallpaper. Do jej nastavení sa dostanete z menu tapiet. V menu živých pozadí nájdete aj možnosť MultiPicture Live Wallpaper, ktorá obsahuje nastavenia konkrétnej  plochy s možnosťami pre nastavenie pozadia či iných atribútov. Kombináciou týchto aplikácií dostanete vcelku šikovné a zaujímavé riešenie, ktoré spraví vaše požívateľské prostredie naozaj jedinečným.

Verzia: 3.3.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.3.3
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 0.6.11
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.6.11
Aktuálna cena: Zdarma

26.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+