MojAndroid

Minulý rok spoločnosť Google prepracovala svoju aplikáciu Počasie pri vydaní Pixel Fold a Pixel Tablet. Nový dizajn obsahoval čisté rozhranie a novú sadu ikon počasia. Miniaplikácia si však zachovala tie isté ikony, ktoré reprezentujú počasie. Čoskoro sa to však zmení, ako informovala Phonearena.

Google začal podporovať nové sady ikon v novo navrhnutej aplikácií Počasie aj v miniaplikácií At a Glance, ktoré sú možné nainštalovať aj na iné zariadenia ako Pixely. Malo by ísť o postupnú integráciu nových ikon, takže nie je jasné od kedy sa začnú zobrazovať používateľom.

Nové ikony v predizajnovanej aplikácii Počasie | Zdroj: Phonearena

Aktualizované dizajny by mali vyzerať menej ploché a mali mať viac 3D estetiky. Na obrázku vyššie môžete získať predstavu o tom, ako budú vyzerať nové ikony miniaplikácií na domovskej obrazovke a samotná aplikácia Počasie. Odkedy Apple predstavil miniaplikácie domovskej stránky na iOS 14, používatelia zariadení iPhone, ale aj Android hľadajú možnosti ako si prispôsobiť svoje domovské obrazovky podľa svojich preferencií.

Pre samotných používateľov je dôležitý súdržný vzhľad v celom rozhraní a táto malá zmena by tomu mohla dopomôcť. Bude zaujímavé sledovať, na akých ďalších vylepšeniach súvisiacich s miniaplikáciami Google pracuje. Je dosť možné že s Androidom 15 sa objavia ďalšie zmeny. Hovorí sa aj o tom že bude možné nahradiť alebo úplne odstrániť miniaplikáciu At a Glance z domovských obrazoviek telefónov Pixel. Na to si ale budeme musieť počkať.

Náš tip
Samsung Galaxy A35 5G sa odhalil v benchmarku. Predstavenie sa blíži
17.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+