MojAndroid

Google Chrome je obľúbený prehliadač mnohých ľudí hlavne z dôvodu jeho funkcií, ktoré používateľom poskytuje. Funguje napríklad ako správca hesiel alebo si prostredníctvom neho dokážete otvoriť aj PDF súbory. To však platí iba pre jeho počítačovú verziu. Portál AndroidPolice prináša informáciu o tom, že sa spoločnosť Google chystá prehliadač Chrome vylepšiť.

Google Chrome dostane novú funkciu

Ako sme už spomenuli otváranie PDF súborov funguje pre počítačovú verziu prehliadača inak ako na smartfónoch. V počítači si môžete PDF súbor otvoriť automaticky a otvorí sa priamo v prehliadači. Naopak v smartfóne Chrome súbor neotvorí ak nemáte nainštalovanú aplikáciu, ktorá tento typ súborov podporuje.

Google Chrome
Google Chrome | Redakcia

Používateľ platformy X (predtým Twitter) – @Leopeva64, sa zaoberá práve novými funkciami, ktoré sa v prehliadači Google Chrome objavia. Pred mesiacom sa na jeho profile objavila informácia o tom, že by mala funkcia automatického otvárania PDF súborov po ich stiahnutí v prehliadači fungovať už aj na smartfónoch. Jeho najnovší objav je však to, že súbory už nemusíte pred otvorením do smartfónu stiahnuť.

Táto nová funkcia predstavuje veľkú výhodu pre samotný Google pretože konkurencia ako napríklad Firefox už túto funkciu podporuje. Kroky k podpore tejto funkcie uskutočňuje aj Microsoft Edge. Mishaal Rahman nedávno spomenul aj podporu systému Android 15 pre aktualizovaný modul MediaProvider Mainline. Ukážka novej verzie Android 15 sa očakáva už čoskoro a práve spomenutý aktualizovaný modul Mainline by mal túto funkciu priniesť.

Náš tip
4ka: Tieto smartfóny sa v uplynulom mesiaci predávali najlepšie

15.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+