MojAndroid

Nedávna aktualizácia Služieb Google Play odhalila vo verzii 24.06.12 vylepšenú funkciu s názvom Devices and Sharing. Prináša tri novinky – Call Cast, Wi-Fi Sharing a Hotspot Sharing. Ich cieľom je uľahčiť prepojenie zariadení s Androidom a zlepšenie vzájomnej komunikácie.

Na zaujímavú novinku upozornil na svojom Twitter účte používateľ AssembleDebug. Aktualizácia služieb priniesla prenos hovorov z jedného zariadenia do druhého, zdieľanie hotspotpov a zdieľanie cez Wi-Fi. Podmienkou je byť v zariadeniach s operačným systémom Android prihlásený do rovnakého Google účtu.

Čo sa to vlastne chystá?

Prenos hovoru umožní prepojenie (videohovoru) z jedného zariadenia do druhého bez toho, aby sa hovor prerušil. Druhá novinka ponúkne možnosť jednému zariadeniu ovládať Wi-Fi hotspot na druhom zariadení, pravdepodobne ho zapnúť a vypnúť. Tretia funkcia zjednoduší pripájanie k Wi-Fi sieťam zdieľaním hesiel. Aktuálne sa dajú heslá zdieľať pomocou QR kódu.

To však nie je všetko. Google pracuje na novinke, ktorú pomenoval “Skupiny zariadení” a má umožniť zoskupiť pod jeden účet viac zariadení. Či bude ich počet obmedzený, nie je zatiaľ jasné. To by malo zlepšiť interakciu medzi nimi a ponúknuť pohodlnejšie používanie. Google chce pravdepodobne priniesť podobné možnosti ekosystému, aké majú napríklad Apple zariadenia. Spolupráca naprieč zariadeniami kalifornského výrobcu je jednou z vecí, prečo sú Apple produkty medzi zákazníkmi obľúbené.

Nové funkcie majú byť dostupné pre telefóny a tablety s Androidom, no zatiaľ nie je jasné, kedy budú formou aktualizácie doručené na zariadenia bežných používateľov.

Náš tip
Xiaomi pripravuje nový tablet, ktorý však nebude patriť do série Pad 7

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+