MojAndroid

Spoločnosť IKEA je síce primárne výrobcom nábytku, ale často ponúka aj príslušenstvo pre smartfóny v rámci domácnosti. Teraz podľa portálu PhoneArena predstavila dvojicu nabíjacích adaptérov, ktoré potešia podporou rýchleho nabíjania a prekvapia nízkou cenou.

Na Slovensku zatiaľ len vyšší model

Obidva môžu nabíjať váš smartfón, tablet alebo niektoré typy laptopov vďaka podpore najnovších štandardov rýchleho nabíjania. Nechýba medzi nimi štandard Power Delivery (PD 3.0), Quick Charge (QC4+) a Programmable Power Supply (PPS). Drahší model je navyše dvojportový, čo znamená, že môžete nabíjať dve zariadenia súčasne. A práve ten sa predáva aj na Slovensku.

IKEA sjoess 45 W
IIKEA SJOESS 45 W | Zdroj: ikea.com

V prípade lacnejšieho modelu je výkon 30 W a v prípade drahšieho až 45 W. Takýto výkon (30 W) podporuje napríklad vlajkový smartfón Google Pixel 8, a Samsung Galaxy S24. Samsung Galaxy S24+ sa už pýši 45 W nabíjaním. Pixel 8 a Galaxy S24 však podporujú  nabíjanie s výstupný prúd až 5 A, zatiaľ čo SJOSS 45 W podporuje iba výstupný prúd 3 A.

IIKEA sjoess 30 W
IIKEA SJOESS 30 W sa zatiaľ predáva len v  USA | PhoneArena.com

Samozrejme treba myslieť ešte na jednu vec. Ak v nabíjačke použijete oba porty na nabíjanie dvoch zariadení súčasne, z každého získate výkon “iba” 22 W. Napriek ide o výhodnú kúpou. SJÖSS s výkonom 45 W stojí u nás 9,99 eur. Konkurenčné nabíjačky s týmto výkonom stoja minimálne dvakrát viac. Model s výkonom 30 W sa zatiaľ na Slovensku nepredáva.

Náš tip
DxOMark má po krátkej dobe opäť nového šampióna. Je ním tento model

 

 

22.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+