MojAndroid

Spoločnosť IKEA pred časom informovala o tom, že prinesie prvé kusy nábytku so zabudovanou technológiou Qi pre bezdrôtové nabíjanie mobilných zariadení. Teraz švédsky výrobca nábytku priniesol ďalšie zaujímavé novinky, ktoré umožnia zabudovať bezdrôtové nabíjanie takmer do každého kusu nábytku, ktorý vlastníte. Umožnia to špeciálne bezdrôtové nabíjačky, ktoré budete môcť zabudovať priamo do konkrétnych kusov nábytku od spoločnosti IKEA.

ikea-3

Jedná sa o stoly zo série Micke a Stuva, no IKEA myslela aj na majiteľov iných druhov nábytku. Pre tých si pripravila špeciálny vrták, pomocou ktorého budete môcť bezdrôtové nabíjanie pridať skutočne do akéhokoľvek nábytku v domácnosti a je iba na vás, kde budete chcieť nové technológie aplikovať. Za 30 USD tak dostanete sadu pre spomínané série stolov, no za 5 USD navyše dostanete aj špeciálny vrták, ktorý vám otvorí ešte väčšie možnosti.

ikea-1

IKEA tiež myslí aj na druhú stranu vzťahu a ponúka špeciálne kryty pre zariadenia Samsung Galaxy a Apple iPhone, ktoré pridávajú túto funkciu samotným smartfónom. Vďaka tomu nájdete v predajniach IKEA všetko, čo potrebujete pre vytvorenie modernej domácnosti s bezdrôtovým nabíjaním. Je potrebné myslieť aj na to, že takéto nabíjanie stále nie je rovnako efektívne, ako klasické pripojenie cez kábel a navyše znižuje životnosť batérií. Napriek tomu ale ide o moderný a veľmi pohodlný spôsob nabíjania, ktorý je vo svete čoraz populárnejší. Nové zabudovateľné nabíjačky od spoločnosti IKEA spolu so špeciálnym nábytkom, ktorý má túto technológiu vstavanú, by mali na trh prísť niekedy koncom jari.

ikea-2

Zdroj: Ikea via gizmodo

16.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+