MojAndroid

Technika ide s dobou a mať doma majordóma už nie je vôbec in. Ľudia ich nahrádzajú inteligentnými vrátnikmi, medzi ktoré sa radí pomerne mladý projekt Xentry, ale aj absolútna novinka s názvom iDoorCam. Tá na rozdiel od Xentry ponúka samostatné zariadenie, ktoré pripevníte na stenu alebo dvere rovnako, ako starý zvonček.

idoorcam-9

iDoorCam je výborný projekt inteligentného vrátnika, ktorý v sebe spája najnovšie technológie a kvalitné spracovanie. Zariadenie v plastovom obale pripevníte na stenu alebo dvere pomocou niekoľkých skrutiek. Vrátnik s malými rozmermi v sebe ukrýva mikrofón, reproduktor, dotykové tlačidlo, webkameru a malý akcelerometer. Tie odosielajú dáta cez domácu Wi-Fi sieť na vaše mobilné zariadenie, pomocou ktorého môžete prichádzajúcemu návštevníkovi priamo odpovedať. Pomocou prenosu videa a mobilnej siete však môžete napríklad kontrolovať aj to, kto navštevuje vaše deti vo vašej neprítomnosti. Využitie je však oveľa väčšie, o čom vás určite presvedčí nižšie priložené video.

Inteligentný vrátnik iDoorCam ponúka niekoľko výborných funkcií – nočné videnie kamery, LED indikátor tlačidla, či napríklad pokročilá mobilná aplikácia, ktorá okrem odpovedania na zazvonenie umožňuje oddeliť členov rodiny. Aplikácia je síce dostupná zatiaľ len pre systém iOS, autori však pilne pracujú na jej verzii pre zariadenia s OS Android. Aplikácie by sme sa mali dočkať ešte predtým, ako autori začnú iDoorCam vrátnika posielať predplatiteľom. Projekt iDoorCam sa momentálne nachádza na stránke pre začínajúce projekty IndieGoGo, kde chcú jeho autori získať finančnú podporu vo výške $100 000. Dovedna nazbierali zhruba polovicu peňazí, ak si zariadenie za $127 kúpite, pomôže im v rýchlejšom vývoji a skoršom odoslaní prvých zásielok. Viac informácií nájdete priamo na stránke autorov alebo na IndieGoGo serveri.

13.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+