MojAndroid

Hyundai patrí k popredným celosvetovým automobilovým značkám a jej prioritou je prinášať inovácie do svojich automobilov. Stalo sa tak aj v prípade novej funkcie NFC čipov, ktoré sú v prípade automobilky Hyundai využité ako kľúče na otvorenia auta.

Novinka sa volá Hyundai „Connectivity Concept“ a ako je vyobrazené na pripojenej fotografii, novinka je založená na princípe NFC tagov a je súčasťou automobilov z novej série i30. Tagy, ktoré sú prepojené so systémom elektroniky auta, po priložení smartfónu vykonajú naprogramovanú funkciu v NFC tagu.

Použiteľnosť smartfónu sa však pri odomykaní auta nekončí. Pri pripojení smartfónu sa vám na displeji palubného počítača v aute môže prehrať vaša hudba, video, alebo si môžete pripojiť vlastnú navigáciu.  Pomocou bezdrôtovej technológie si dokonca budete môcť váš smartfón dobíjať a pravdepodobne sa funkcie ešte viac rozšíria, o čom by sme mohli byť informovaní už počas januára na CES 2013 v Las Vegas.

Zdroj, foto: Hyundai, SlashGear

29.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+