MojAndroid

Tieto služby spustí výrobca najskôr v modelovom rade IONIQ ešte v tomto roku. Počas dvoch rokov pribudnú aj ďalšie modely, ktoré sa predávajú v Európe. 

Cieľom služieb Bluelink Connected Car je zvýšenie komfotru a bezpečnosti automobilov značky Hyundai. Sú dostupné v kombinácii s novým integrovaným navigačným systémom AVN s deleným dotykovým displejom s uhlopriečkou 10,25″. Vozidlo je možné ovládať cez aplikáciu zo svojho smartfónu.

Čo vlastne sú služby Connected Car

Služby Connected Car dokážu v reálnom čase zobraziť rôzne dôležité dáta, akými sú napríklad dopravné informácie, počasie, správy, informácie o voľných parkovacích miestach a podobne. Technológia umožňuje zákazníkom trvalé spojenie s automobilom. V rámci technológie Bluelink poskytuje Hyundai rozličné služby zvyšujúce bezpečnosť a komfort, vrátane služieb LIVE Services.

Ak si zákazník objedná voliteľný navigačný systém AVN, získa celú škálu užitočných informácií. Systém zahŕňa aj cloudom podporované hlasové ovládanie prirodzenou rečou a diktovanie SMS v šiestich jazykoch. Umožňuje napríklad vyhľadávať zvláštne ciele ako servisné stanice a reštaurácie pomocou dialógu vedeného so systémom.

„Rozšírením našich služieb Bluelink Connected Car do všetkých modelových radov Hyundai umocňujeme zážitok našich európskych zákazníkov z používania vozidla, predovšetkým v oblasti bezpečnosti a konektivity,“povedal Andreas-Christoph Hofmann, člen predstavenstva pre marketing a produkty Hyundai Motor Europe.  „V nasledujúcich rokoch budú môcť vodiči automobilov Hyundai využívať ešte viac vzrušujúcich funkcií Bluelink vo svojich automobiloch ako bude napredovať vývoj technológií.“

Ako to funguje

Vozidlo sa prepojí so smartfónom pomocou aplikácie. Funkcie aplikácie umožňujú vodičovi kontrolovať stav vozidla, ako aj lokalizovať ho a ovládať na diaľku. Prehľad o vozidle má aj vtedy, keď nie je pri ňom. Na diaľku je možné odomknúť či zamknúť vozidlo a chýbať nesmú ani upozornenia (napríklad ak zabudnete zamknúť).

 

Diaľkové ovládanie elektromobilov

Majitelia elektromobilov môžu naplno využiť výhody diaľkového ovládania funkcií vozidla, ktoré im môžu pomôcť ušetriť peniaze pri nabíjaní batérie. Na diaľku je možné ovládať klimatizáciu a pred jazdou vyhriať alebo vychladiť kabínu na požadovanú teplotu. Na diaľku je tiež možné ovládať nabíjanie, skontrolovať stav nabitia a dokonca nastaviť časový spínač nabíjania.

Hyundai IONIQ 2019 spredu

Ako aktivovať Bluelink

Pred využívaním služieb Bluelink musí vodič aktivovať Bluelink na systéme infotainmentu svojho vozidla. Vodič musí stlačiť ikonu Bluelink na displeji a zvoliť „Nastavenia Bluelink“. Potom musí stlačiť „Aktivovať Bluelink“ a akceptovať podmienky používania a pravidlá ochrany osobných údajov. Odvtedy má k dispozícii služby Hyundai LIVE Services, online hlasové ovládanie a diaľkovú diagnostiku vozidla.

Aplikácia bude dostupná pre používateľov Androidu v roku 2020.

29.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+