MojAndroid

Automobily prešli v tomto storočí veľkými zmenami a veľa prvkov, ktoré boli predtým výsadou prémiových vozidiel, sa už dostalo aj do najlacnejších modelov. Napríklad multimediálne systémy s dotykovým displejom už dnes nájdeme aj v automobiloch nižšej konfigurácie v cene okolo 10 tisíc eur, čo bolo ešte pred 10 rokmi nemysliteľné. Head-up displeje (HUD), ktoré zobrazujú informácie z prístrojovej dosky a multimediálneho systému priamo pred sklom, sú ale stále dostupné až vo vyšších konfiguráciách automobilov. Vďaka novému projektu na crowdfundingovej platforme Kickstarter s názvom HUDWAY Cast si môže head-up displej dopriať majiteľ každého automobilu a nemusí kvôli informáciám odtrhnúť oči od vozovky.

HUDWAY Cast ale bohužiaľ nezobrazuje informácie z prístrojovej dosky ani multimediálneho systému samotného automobilu. Zobrazuje informácie z vášho smartfónu. Jeho inštalácia je jednoduchá a je kompatibilný s Android Auto, Google Mapami alebo navigáciou Waze. Vďaka navigácii, GPS a senzorom smartfónu môžete vidieť na head-up displeji aj aktuálnu rýchlosť.

Smartfón máte prichytení na strane a HUDWAY preňho poskytuje vlastné rozhranie, ktoré umožní jednoduché ovládanie jednotlivých prvkov. Samozrejmosťou je prijímanie a odmietanie hovorov alebo ovládanie multimédií. Cena HUDWAY Cast v rámci platformy Kickstarter je stanovená na 199 dolárov. Pre pár najrýchlejších 179 dolárov. Mimo platformy Kickstarter by sa mal neskôr predávať za 250 dolárov.

14.2.2019
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+