MojAndroid

Jemné melódie, tvrdé basy či elektrická gitara. Všetci milujeme to svoje. Melódie nám spríjemňujú každú voľnú chvíľu a mnohí z nás si nevedia bez hudby predstaviť deň. Či už chcete tancovať na námestí alebo mať súkromný koncert v ušiach cez slúchadlá – pozorne čítajte tento článok! Predstavíme si 9 aplikácií, ktoré majú veľa spoločného s hudbou.

Last.fm

Ak ste fanúšikom internetových rádií, mali by ste určite vedieť o Last.fm. Pomocou tohoto rádia sa môžete dozvedieť zaujímavosti o vašich obľúbených spevákoch, nájsť najbližšie udalosti týkajúce sa hudby pomocou GPS či poslať svoj playlist s obľúbenou hudbou priateľom pomocou Last.fm Scrobbler-u. Takisto si môžete vymieňať playlisty s priateľmi, ktorých máte vo svojom adresári.

Last.fm

Android Market

AppBrain

1,1 MB

 

 

 

Shazam (free)

Aj vy ste niekde počuli dobrú skladbu, no nevedeli ste, ako sa volá? Alebo si len neviete spomenúť na názov pesničky, ktorú poznáte a práve ju hrajú v rádiu? Nainštalujte si Shazam a zapnite ho vždy, keď chcete vedieť názov skladby, stiahnuť či kúpiť si ju z Amazon.com, stiahnuť texty, pozrieť si video, poslať skladbu priateľom alebo sa len dozvedieť viac o autorovi – životopis, diskografia a iné. Do Januára 2012 tak môžete robiť zadarmo. Aplikácia obsahuje aj šikovný widget, s ktorým svoju hudbu zachytíte vždy a všade.  – VIDEO –

Shazam (free)

Android Market

AppBrain

1,4 MB

 

 

 

TuneIn Radio

Nie všetky rádiá sú len o hudbe. Občas si chcete vypočuť hovorené slovo v správach či športových komentároch. Práve na to slúži TuneIn Radio, ktoré obsahuje viac ako 50,000 staníc, z ktorých si určite vyberiete tú, ktorú máte práve na chuti. Nájdete tu naozaj všetko – BBC kanál, správy, šport, novinky, hudbu, národné rádiá a mnoho iných staníc. Priamo v aplikácii si zvolíte svoju lokalitu, čo vám pomôže jednoduchšie nájsť lokálne rádiá. Obsahuje aj widget.

TuneIn Radio

Android Market

AppBrain

1,3 MB

 

 

 

PowerAMP player (trial)

PowerAMP player je jeden z najlepších prehrávačov na Android vôbec. Prehráva mp3, mp4/m4a (aj alac), ogg, wma, flac, wav, ape, wv, tta súbory a ponúka 10 typov ekvalizérupre lepší zážitok z hudby. Má samostatné ovládacie prvky pre basy a výšky a ponúka naozaj skoro všetko, čo od hudobného prehrávača na vašom Androide môžete očakávať. Boužiaľ, trial verzia ponúka len 15 dní týchto výhod, ktoré si potom môžete zakúpiť za cenu 3,62 € – PowerAMP Full Version Unlocker.

PowerAMP player (trial)

Android Market

AppBrain

2,9 MB

 

 

 

Winamp

Taktiež jeden z výborných prehrávačov hudby pre Android zariadenia tentokrát od firmy Nullsoft. Okrem prehrávania hudby ponúka aj synchronizáciu s vašim desktopovým Winampom verzie 5.6 a vyššie, import iTunes knižníc či tisícky internetových rádii pomocou SHOUTcast-u. Ponúka aj diskografie, životopisy a iné informácie o autoroch, ktorých si cez Winamp pustíte. Určite chýba ekvalizér, ktorý by mnohí z nadšencov hudby určite prijali.

Winamp

Android Market

AppBrain

2,8 MB

 

 

 

doubleTwist Player

Veľmi podarený prehrávač hudby aj videí pre váš telefón či tablet. Importuje playlisty, podcasty aj videá z iTunes vrátane hodnotení a počtu prehratí. Synchronizovať by sa malo dať aj opačným smerom. Veľkou škodou je opäť absencia ekvalizéru, ktorý by z tohoto prehrávača spravil, dovolím si povedať, zrejme najlepším prehrávačom médií vôbec. Dizajnovo je na tom tento prehrávač taktiež veľmi dobre, pôsobí veľmi solídne.

doubleTwist Player

Android Market

AppBrain

6,6 MB

 

 

 

My Piano

Ak občas potrebujete vypnúť hlavu a len tak si ťuknúť do klávesov piána, stiahnite si My Piano. Okrem naozaj realistického zvuku toto piáno ponúka omnoho viac než iné aplikácie tohoto druhu – 10 inštrumentov, multi-touch, efekty a mnoho iných vymožeností. Vybrať si môžete až zo 6 skinov a tak si príde každý na chuť. Jedinou nevýhodou tohoto Android piána je krátky rozsah kláves.

My Piano

Android Market

AppBrain

5,4 MB

 

 

 

Listen (Google)

Listen je na Slovensku novinkou. Už len to, že výrobcom tejto aplikácie je Google hovorí o jej kvalitách. Jej hlavnou funkciou je hľadanie a odber podcastov. Ponúka naozaj veľké množstvo podcastov z celého sveta. Ak ste jedným z tých, ktorí chcú byť informovaní aj vzdelávaní naraz, toto je aplikácia, ktorá vám to splní. Treba skúsiť!

Listen (Google)

Android Market

AppBrain

550 Kb

 

 

 

Audible for Android

Audible je niečo, čo sme tu ešte nemali. Ide o aplikáciu, ktorá slúži na sťahovanie a prehrávanie audiobook-ov. Autori boli takí milí, že na začiatok poskytli 7 titulov, ktoré vám majú ukázať, ako všetko v tejto aplikácii funguje. Behom chvíľky nájdete aj najnovšie audio-tituly a tak budete mať novinky vždy pod kontrolou. Výborné pre tých, ktorí majú radi knihy, no nemajú čas si ich prečítať.

Audible for Android

Android Market

AppBrain

3,3 MB

 

 

 

 

Zdroj: androidauthority

 

 

 20.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+