MojAndroid

Spoločnosti Huawei sa na Slovensku na trhu s nositeľnými zariadeniami darí. Bezdrôtové slúchadlá a aj smart hodinky patria medzi mimoriadne obľúbené, a to vďaka skvelým funkciám, no najmä výbornej výdrži batérie. Na tieto vlastnosti chce nadviazať aj nová generácia hodiniek Huawei Watch GT 4. Tá bola predstavená len pred malou chvíľou v Barcelone a redakcia MôjAndroid.sk na podujatí bola osobne. Výrobca tiež ukázal nové hodinky Huawei Watch Ultimate Gold Edition a slúchadlá FreeBuds Pro 3.

Huawei Watch Ultimate
Huawei Watch Ultimate

Po predstavení vlajkových modelov Huawei Watch 4 s plnohodnotným systémom HarmonyOS a špeciálnych hodiniek Huawei Watch Ultimate s mimoriadne kvalitou konštrukciou a exkluzívnymi funkciami, tu máme dvoch nástupcov najobľúbenejšej série hodiniek výrobcu.

Nástupca ako sa patrí

Séria Huawei Watch GT 4 priamo nadväzuje na sériu Watch GT 3 a stavia na štandardoch, ktoré tieto hodinky ponúkajú už dlhodobo. V prvom rade ide o výbornú výdrž batérie. Pánsky model ponúka dva týždne bez nabíjačky, dámsky variant týždeň. Operačný systém HarmonyOS je tu uzavretý, no ponúka všetky potrebné funkcie a aj možnosť inštalovať aplikácie, no v obchode ic veľa nie je.

recenzia Huawei Watch GT 4
Huawei Watch GT 4 v oboch verziách

Pre Huawei bude zaujímavý najmä dámsky model, keďže dámskych smart hodiniek na trhu veľa nie je. Oba modely sa od seba líšia len dizajnom, veľkosťou batérie a displeja. Hardvér vo vnútri je úplne rovnaký, takže v konečnom dôsledku ide o rovnaké hodinky. Všeobecne môžeme povedať, že sa zmenšili rozmery, veľkosti displejov zostali rovnaké, takže sa zmenšili rámiky okolo nich.

recenzia Huawei Watch GT 4
Huawei Watch GT 4

Dámsky variant prichádza v 41 mm veľkosti, priemer displeja je 1,32″ a jeho rozlíšenie sa zastavilo na hodnote 466 x 466 pixelov. To dáva výslednú hustotu 352 pixelov na palec. Pánske hodinky vo veľkosti 46 mm prinášajú displej s uhlopriečkou 1,43″, rovnakým rozlíšením a hustotou 326 ppi. V oboch prípadoch ide o kvalitné AMOLED displeje s výbornou čitateľnosťou na priamom slnečnom svetle.

Skvelá výdrž na jedno nabitie

Ďalším rozdielom je kapacita batérie. Pánske hodinky ponúkajú až 524 mAh a tešiť sa môžete na dvojtýždňovú výdrž. Dámsky variant má batériu s kapacitou 323 mAh a bez nabíjačky má vydržať týždeň. Samozrejmosťou je bezdrôtové nabíjanie štandardu Qi a bezdrôtová nabíjacia kolíska v balení. Celkové nabitie trvá približne 100 minút pre oba modely.

recenzia Huawei Watch GT 4
Dámska verzia je mimoriadne elegantná

Hodinky sú kompatibilné nielen s Androidom, ale aj iOS. K smartfónu sa pripájajú prostredníctvom Bluetooth 5.2, obsahujú však aj NFC (na Slovensku bez možnosti platiť) a nechýba ani vodoodolnosť 5 ATM, IP68.

Vylepšený bol GPS prijímač, ktorý dokáže rozdeľovať energiu a výkon antén tam, kde to má význam a kde hodinky naozaj GPS signál detegujú. To by malo zabezpečiť presnejšie meranie. Už štandardom v prípade Huawei hodiniek je možnosť sledovať viac ako 100 športových režimov, pričom vybrané dokážu detegovať aj automaticky.

Huawei Watch GT 4
Porovnanie veľkostí oboch verzií

Ďalej tu máme všetky potrebné senzory. Až na meranie EKG vám tieto hodinky odmerajú prakticky všetko. Sledovanie spánku bolo opäť vylepšené a ponúkne obrovské množstvo informácií. K dispozícii je nepretržité celodenné meranie tepu aj hladiny SpO2. Taktiež nechýbajú funkcionality, ktoré ocenia najmä dámy a súvisia s menštruáciou.

Parametre Huawei Watch GT 4

Model 46 mm (pánsky) 41 mm (dámsky)
Rozmery 46 x 46 x 10,9 mm 41,3 x 41,3 x 9,8 mm
Hmotnosť bez remienka 48 gramov 37 gramov
Materiál Kovový rám, telo z nehrdzavejúcej ocele, spodná časť z kompozitného materiálu z polymérových vlákien Kovový rám, telo z nehrdzavejúcej ocele, spodná časť z kompozitného materiálu z polymérových vlákien
Úchyt na remienok 22 mm štandard 18 mm štandard
Displej AMOLED, 1,43″, 466×466 pixelov, 326 ppi AMOLED, 1,32″, 466×466 pixelov, 352 ppi
Kapacita batérie 524 mAh 323 mAh
Dĺžka nabíjania 100 minút, bezdrôtové 100 minút, bezdrôtové
Výdrž batérie (teoretická) 14 dní pri bežnom používaní 7 dní pri bežnom používaní
Ostatné Bluetooth 5.2, NFC, GPS Bluetooth 5.2, NFC, GPS
Vodoodolnosť 5 ATM, IP68 5 ATM, IP68
Cena od 249 € od 249 €

Huawei Watch GT 4: Cena na Slovensku

Vzhľadom na parametre je odporúčaná slovenská cena veľmi príjemná. Hodinky začínajú na cene 249 € pre oba varianty, pričom cena sa líši v závislosti od remienku, aký si zvolíte. Dámsky model prichádza s tromi remienkami, cena 249 eur platí pre základný kožený. Za 299 € dostanete hodinky s milánskym kovovým s magnetickým úchytom a 399 € stojí variant s elegantným kovovým remienkom.

Pánske Huawei Watch GT 4 budú k dispozícii so 4 remienkami. Základný silikónový a hnedý kožený sú za 249 €. Nasleduje špeciálny zelený remienok, ktorý za nás vyzerá veľmi zaujímavo a za ktorý si priplatíte 20 eur. Najdrahší variant opäť ponúka kovový remienok a je za cenu 369 €.

Huawei WATCH GT 4 sú na Slovensku v predpredaji od 14. septembra. Pri predobjednávke do 24. septembra získate ako bonus bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds SE 2 v hodnote 49 eur.

Konkurencia

Pokiaľ vyžadujete prítomnosť bezkontaktných platieb, zaujímavou alternatívou môžu byť modely od Garmin alebo Fitbit. Napríklad Fitbit Sense, ktorý teraz kúpite za veľmi zaujímavú cenu. V ponuke sú napríklad aj hodinky Samsung Galaxy Watch6, avšak tie patria do inej kategórie, modelov s otvoreným operačným systémom. Za zmienku stoja tiež Amazfit GTS 4 či Xiaomi Watch S1, ktoré sa tiež môžu pochváliť nadštandardnou výdržou batérie.

Huawei FreeBuds Pro 3 a Watch Ultimate Gold Edition

Huawei WATCH Ultimate Gold Edition stelesňuje vrchol technologických a dizajnových inovácií nositeľných zariadení Huawei. Smart hodinky sú pozlátené 18-karátovým zlatom na nanokryštálovom keramickom ráme, no okrem pekného dizajnu sa môžu pochváliť funkciami, ktoré už poznáme, ako je napr. vodoodolonsť na úrovni 100 metrov, expedičný režim a 2-týždňová výdrž batérie.

Slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 3 spájajú estetický dizajn s prvotriednou zvukovou technológiou. Slúchadlá sú vybavené hladkým skleneným puzdrom vyrobeným z materiálu Nano Processed, spolu s ultra duálnym meničom pre čistejšie výšky a vylepšeným ekvalizérom Triple Adaptive EQ pre autentickú kvalitu zvuku. Slúchadlá prichádzajú na náš trh za odporúčanú cenu 199 ur, dátum začiatku predaja bude ešte upresnený.

Náš tip
Recenzia Huawei Watch 4 Pro: Najpokročilejšie hodinky výrobcu za veľa peňazí
14.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+