MojAndroid

Smart hodinky od Huawei už tradične chválime za nadštandardnú výdrž. V porovnaní s konkurenciou za podobnú cenu ide z pohľadu výdrže batérie o najlepšiu kúpu. Výrobca opäť výborne zvládol optimalizáciu a použil úsporný čipset.

Výsledkom tohto je podľa Huawei až dvojtýždňová výdrž pri bežnom používaní. Len pre pripomenutie – Apple Watch Series 6 vydržia približne deň a pol, Samsung Galaxy Watch3 sú na tom o niečo lepšie, výdrž sa šplhá k trom dňom. V porovnaní s Huawei Watch GT 2 Pro je sú to ale zanedbateľné čísla.

Dlhšia výdrž = užitočné výhody

Pokiaľ vlastníte smart hodinky so slabou výdržou, musíte nabíjačku všade brať so sebou. Idete na víkend k starým rodičom? Nezabudnite si nabíjačku. Idete na chatu? Bez nabíjačky ani na krok.

Používatelia, ktorí využívajú smart hodinky aj na sledovanie spánku, určite lepšiu výdrž ocenia. A preto sme sa na reálnu výdrž Huawei Watch GT 2 Pro pozreli aj my.

Huawei Watch GT 2 Pro

8 dní náročného používania

Hodinky sme nabili na 100 percent a test sa začal. Vôbec sme sa neobmedzovali a využívali všetky ich výhody. Nastavili sme si obľúbený ciferník a počas ôsmich dní sme ich prakticky nezložili z ruky. Samozrejmosťou bolo nepretržité meranie tepu a rovnako aj spánku.

Počas toho sme s hodinkami žili aktívne a pravidelne športovali. Z aktivít najčastejšie merali bicyklovanie. Počas aktívnych dní trvala športová aktivita približne 2 až 3 hodiny.

Okrem športovania sme hodinky využívali na to najdôležitejšie – notifikácie. Uskutočnili sme niekoľko hovorov, sledovali počasie, úroveň SpO2 a všetky funkcie sme využívali bez obmedzenia.

Pri nenáročnom používaní je výdrž ešte lepšia

Nie všetci používatelia si kupujú smart hodinky kvôli všetkým funkciám. Mnoho je takých, ktorí vyžadujú hlavne dobrú výdrž, príjem notifikácií, telefonovanie a sledovanie času či spánku. Nešportujú a hodinky skôr berú ako imidžovú záležitosť. Pri takomto používaní sa môžete spoľahnúť na 10-14 dní výdrže.

Huawei Watch GT 2 Pro nesklamali

Výbornú výdrž ocenia určite všetci, ktorí nechcú každý deň myslieť na to, že musia nabiť svoje hodinky. Keby sa stalo, že predsalen potrebujete nabíjať, Huawei má ešte jedno eso v rukáve. Hodinky je možné nabíjať bezdrôtovo priamo prostredníctvom Huawei smartfónu, ktorý podporuje reverzné bezdrôtové nabíjanie. V prípade, že taký vlastníte, môžete nabíjačku pokojne nechať doma.

Huawei Watch GT 2 Pro

Tento článok vznikol v spolupráci s Huawei.

29.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

Nie je možné pridávať komentáre.

+