MojAndroid

Spoločnosť Huawei dnes na MWC 2014 predstavila nové príslušenstvo vo forme inteligentného náramku, ktorý nazýva TalkBand B1. Zariadenie je vybavené 1,4-palcovým flexibilným OLED displejom a odnímateľným Bluetooth 4.1 slúchadlom, s ktorým je podľa informácií možné telefonovať až 7 hodín na jedno nabitie.

Huawei-TalkBand-B1-obr20

Náramok TalkBand B1 je možné spárovať s akýmkoľvek smartfónom s Androidom 2.3 a vyšším, prostredníctvom technológie NFC a podporované sú tiež iOS zariadenia. Náramok slúže okrem telefonovania aj na sledovanie pohybu používateľa. Dokáže zaznamenávať počet krokov, akú vzdialenosť ste prekonali a samozrejme dokáže odhadnúť spálené kalórie. Okrem toho slúži aj na zaznamenávanie priebehu spánku a dokáže vás zobudiť presne v tom pravom okamihu podobne, ako to ponúkajú niektoré aplikácie. Integrovaná batéria má na prvý pohľad malú kapacitu 90 mAh, no spoločnosť uvádza 6 dňovú prevádzku. Náramok váži 26 gramov a kvôli slúchadlu je aj pomerne hrubé – 14,6mm.

Huawei-TalkBand-B1-obr15

Náramok sa bude predávať za 99 eur a na trhu v Číne sa má objaviť niekedy v budúcom týždni.

Redakcia ďakuje spoločnosti Samsung za pozvanie na MWC 2014.

23.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+