MojAndroid

Huawei bol v minulosti známy aj svojimi smartfónmi s operačným systémom Windows Phone. Nešlo pritom o najhoršie zariadenia, no podľa vyhlásení riaditeľa spoločnosti Richarda Yu boli tieto zariadenia pre spoločnosť počas posledných dvoch rokov stratové. Aj preto sa bude Huawei v najbližšej budúcnosti spoliehať na smartfóny a tablety so systémom Android.

Dôležitým faktorom v tomto rozhodovaní je aj stále rastúca popularita konkurenčného operačného systému. Android je aktuálne na štyroch z piatich nových smartfónov, čo hovorí za všetko. Huawei každoročne rozširuje svoje portfólio o nové modely, pričom práve zariadenia s Androidom majú u verejnosti najlepšie ohlasy. Veľmi populárne sú aj u nás najmä smartfóny Huawei strednej cenovej kategórie, ktoré zaujmú solídnym pomerom cena/výkon, no v niektorých prípadoch ponúknu aj veľmi atraktívny vzhľad.

huawei-ceo

Ďalšou možnosťou pre rozširovanie obzorov spoločnosti je operačný systém Tizen, ktorý pochádza z dielne Samsungu a ktorý začala kórejská spoločnosť používať vo svojich inteligentných hodinkách a už aj prvých smartfónoch. Huawei ale nevidí budúcnosť Tizenu veľmi optimisticky, čomu sa nemôžme ani čudovať. V dobe, keď inteligentným zariadeniam vládnu rozvinuté platformy Android a iOS, je veľmi ťažké presadiť sa nováčikovi, akým je Tizen. Hoci Samsung disponuje obrovskou užívateľskou základňou, presvedčiť ľudí, aby si miesto zariadení s Androidom kupovali tie s novým systémom je veľmi náročná úloha.

onem8forwindows-1020-11_verge_super_wide

Huawei si tieto fakty uvedomuje, a tak plánuje všetky svoje prostriedky investovať práve do zariadení s Androidom. Výrobcovia ako HTC sú ale dôkazom, že ani Windows Phone nie je výlučne doménou Microsoftu a zariadení Nokia Lumia. Nedávno predstavený HTC One M8 poháňaný systémom od Microsoftu zaujal veľa užívateľov. Po prvých testoch a skúsenostiach so smartfónom bol dokonca označený za najrýchlejší smartfón s Windows Phone. Treba ale dodať, že HTC nijako nemenilo hardvér a dizajn smartfónu, pričom práve tieto prvky sa najväčšmi zaručili o úspech vlajkovej lode taiwanskej spoločnosti.

Zdroj: MojWindows.sk

26.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+