MojAndroid

Asi máloktorý technologický gadget je v posledných týždňoch tak v médiách preberaný, ako novinka Apple Vision Pro. Tento headset neprekvapuje len pokročilým UI a ovládaním oproti konkurencii, ale aj extrémne vysokou cenou. Podľa portálu PhoneArena spoločnosť Huawei chystá konkurenciu zariadenia Vision Pro, ktorá by mala ponúknuť rovnaké parametre za polovičnú cenu.

Polovičná hmotnosť a polovičná cena

Podľa informácií, ktoré na čínskej sociálnej sieti Weibo zverejnil bývalý marketingový riaditeľ  spoločnosti Meizu, sa bude produkt volať Huawei Vision. Mal by vážiť 350 gramov, čo je v porovnaní so 600 gramami, ktoré má Apple Vision Pro, takmer polovica. Nízka hmotnosť môže pomôcť vyhnúť sa fyzickej bolesti, ktorú niektorí používatelia Vision Pro uvádzajú ako negatívum zariadenia. .

Apple Vision Pro
Apple Vision Pro | Zdroj: Apple

Rovnako ako Apple Vision Pro, bude aj Huawei Vision vybavený 4K mikro-OLED panelmi od spoločnosti Sony. Nebude mať však funkciu podobnú Apple EyeSight, ktorá umožňuje ľuďom v okolí vidieť imitáciu očí používateľa. Apple Vision Pro by mal mať tiež vďaka svojim čipom Apple M2 a R1 naďalej obrovský náskok vo výkone.

Huawei bude totiž pravdepodobne v zariadení využívať vlastné čipy, ktoré však kvôli sankciám USA nie sú vyrobené najnovšími technológiami a sú tak výkonnostne pozadu. Huawei Vision by však malo na konkurenčný Apple Vision Pro útočiť cenou 1 750 dolárov, čo je polovičná suma oproti cene zariadenia spoločnosti Apple.

Náš tip
Android 15 prinesie zaujímavú funkciu týkajúcu sa stlmovania notifikácií
20.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+