MojAndroid

Skladacie smartfóny už nie sú novinkou a na trhu ich nájdeme mnoho od rôznych spoločností. Práve jednou z nich je aj spoločnosť Huawei, ktorá už na trhu skladacích smartfónov so svojimi modelmi prerazila. Portál AndroidCentral informuje o tom, že spoločnosť sa chystá do svojho portfólia pridať novinku v podobe ďalšieho skladacieho smartfónu.

Údajne sa spoločnosť chystá už čoskoro rozšíriť svoju ponuku novým zariadením. Nepôjde však o obyčajný smartfón, mal by byť skladací. Vo februári by sme sa mohli dozvedieť viac detailov a jeho predobjednávky by sa mali spúšťať už 10. februára. Tieto informácie však samotný Huawei ešte nepotvrdil.

Huawei a jeho skladačky

Spoločnosť má na trhu tri modely skladacích smartfónov, z ktorých je každý niečím iný. Modely Huawei Mate X a Mate XS patria medzi vlajkové lode spoločnosti a ich cena sa pohybuje na vyšších priečkach. Ako sme už spomenuli, každý z nich je niečím iný a rozdiel je hlavne v spôsobe otvárania. Model Mate X sa otvára na štýl knihy a naopak obrazovka smartfónu Mate XS sa obopína okolo celého jeho tela.

Huawei P50 Pocket
Huawei P50 Pocket | Zdroj: Tomáš Kanálik

Práve nový smartfón by mala spoločnosť zaradiť do strednej cenovej kategórie podobne ako sériu Nova. Čo sa týka jeho dizajnu, nie je známe, či pôjde o takzvaný Fold alebo Flip štýl. Údajne by však mal na trh prísť malý skladací smartfón, ktorý by mohol patriť do série Pocket. Tá sa svojim štýlom podobá práve na smartfón Galaxy Z Flip od spoločnosti Samsung.

Náš tip
Sú budúcnosťou smartfónov skladacie alebo rozkladacie zariadenia?

30.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+