MojAndroid

Keď som dostal do rúk telefón huawei P40 lite E, mal som trochu pochybnosti, nakoľko som ešte nepoužíval telefón bez google služieb. Po pár minútach používania som bol príjemne prekvapený.

Náš tip
Súťaž: Odpovedzte správne na súťažné otázky a vyhrajte 6x Huawei P Smart 2021

S aplikáciami problém nebol

Cez phone clone som všetko preniesol za pár minút. Príjemne ma prekvapil prehliadač webových stránok. Samozrejme, sú aj nedostatky, ale je množstvo alternatív ako nahradiť Google Play.

Veľmi mi pomohol aj Petal Search. Jedno je isté, Huawei AppGallery sa rozširuje raketovým tempom a teší ma, že tam pribúda stále viac a viac slovenských aplikácií. 

Huawei P40 Lite E

Najviac ľudí zrejme používa YouTube. V AppGallery je to YouTube Vanced, ale dá sa stiahnuť aj ako apk. Všetko funguje, Facebook, Messenger Instagram a mnoho ďalších aplikácií, ktoré som používal. prišiel som na to, že dá sa žiť aj bez Google služieb. Samozrejme, budú aj takí, ktorí nebudú robiť kompromisy, ale koľko ľudí, toľko chutí. 

Skvelý telefón pre nenáročného používateľa

Huawei telefóny stále patrili do top triedy čo sa týka výdrže batérie a fotoaparátu. Tie ma príjemne prekvapili aj tu, hlavne nočné fotky. Myslím si, že sú celkom dobré, nakoľko zariadenie patrí do nižšej triedy. A kto je náročnejší, má rád vysoký výkon a rád fotí, ten si kúpi drahší model. 

Veľmi príjemne prekvapil aj výkon. V tejto kategórií si myslím, že úplne stačí. Telefón pri aktívnom používaní fungoval bezproblémovo, bez sekania a hladko. Jediné negatívum pre mňa bola obrazovka. IPS panel  dokonca s nižším rozlíšením, samozrejme nemôžem očakávať nejaký AMOLED displej za takto nízku cenu. V exteriéri  nebol problém s viditeľnosťou. 

Záver

P40 lite E má čítačku odtlačkov prstov, ktorá fungovala výborne, nezaznamenal som ani jedno zaváhanie. Vydrž batérie bola tiež veľmi dobrá. Reproduktor prekvapujúco silný. Všetky notifikácie som dostal, takže som sa vedel vysporiadať s tým, že telefón nemá Google služby. Huawei P40 lite E by som odporúčal všetkým, ktorí nechcú míňať veľa peňazí. Za skvelú cenu dostanú skvelý smartfón. Bežnému používateľovi to určite postačí, ,nakoľko som vedel stiahnuť aplikácie sociálnych sietí, mapy, aplikáciu banky, počasie, YouTube. Dokonca už roky používám Gmail a tiež mi to výborne fungovalo.

Za článok ďakujeme nášmu čitateľovi Tomášovi Ištenešovi.

Vlastníte smartfón Huawei bez Google služieb? O svoje skúsenosti sa s nami môžete podeliť aj vy. Ak bude váš text dobrý, zverejníme ho u nás na www.mojandroid.sk.

17.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+