MojAndroid

Vrcholom obchodnej vojny medzi americkým prezidentom Donaldom Trumpom a Čínou je jednoznačne zákaz amerického ministerstva obchodu poskytovať technológie čínskej spoločnosti Huawei. Ten vypočul aj americký internetový gigant Google, ktorý spoločnosti Huawei poskytuje mobilný operačný systém Android. Napriek trojmesačnému odkladu a uisteniu, že zákaz sa bude týkať len zariadení, ktoré zatiaľ neboli uvedené na trh, sa objavili obavy, či posledná vlajková loď Huawei P30 Pro dostane aktualizáciu na chystanú verziu systému Android Q. Ako sa zdá, tieto obavy sú zbytočné. Na komunitnom webe XDA sa objavili prvé snímky a video ranej verzie prostredia EMUI 10 postaveného na systéme Android Q.

Snímky zverejnil člen XDA Max Weinbach, ktorý túto ranú verziu nainštaloval na svoj smartfón Huawei P30 Pro. Systém samozrejme ešte nie je úplne vyladený, ale dá sa z neho poznať pár vecí. Prostredie EMUI 10 s Android Q sa praktický skoro nezmenilo od prostredia EMUI 9.1 s Android 9.0 Pie. Rovnaký launcher, notifikácie, status bar, rýchle nastavenia aj klasické nastavenia. Nájdeme tu ale nové rozhranie poskytovania povolení pri lokalizácii známe z Android Q a grafickou zmenou prešla aj aplikácia Fotoaparát. Najpodstatnejšou správou ale je, že majitelia Huawei P30 Pro sa systému Android Q s najväčšou pravdepodobnosťou dočkajú.

Náš tip
Huawei zobrazoval na zamknutej obrazovke svojich smartfónov reklamy. Za funkciu sa ospravedlnil
19.6.2019
Zdroj: XDA-developers
  • Michal

    Na obrázku je napísané že sa jedná o EMUI 9.1.1 s androidom 10 Q, tak neviem ci sa jedná o verziu EMUI 10. Preto sa prostredie prakticky nezmenilo ako píšete v článku.

+