MojAndroid

Predstavenie novej vlajkovej lode Huawei P20 máme podľa pozvánky očakávať 27.marca tohto roku. Niekoľko únikov informácií tu už bolo a získali sme z nich akú-takú predstavu o pripravovanej vlajkovej lodi. Momentálne je tu však Huawei P20 v plnej kráse. A hoci sa vravelo pôvodne o troch fotoaparátoch na zadnej strane, na uniknutých fotografiách sú len dva dnímače. Kde je pravda?

Huawei má totiž prísť oficiálne až s troma verziami P20. Okrem Huawei P20 to budú aj Huawei P20 Pro a Huawei P20 Plus, ktorá bude podľa informácií vlastniť vzadu tri snímače. Huawei P20 v klasickej verzii by mal obsahovať “len” dva fotoaparáty na zadnej strane. Uniknuté obrázky by teda mali patriť práve tomuto zariadeniu.

Čo sa týka ďalších fyzických špecifikácií, je tu zmena na bočnej strane. Nenachádza sa tu totiž tlačidlo hlasitosti. Namiesto neho je tu nad tlačidlom napájania niečo ako dotyková plocha, ktorá bude zrejme plniť funkciu “virtuálneho tlačidla” hlasitosti. Zmenou prešla tiež spodná hrana, kde sa nachádza už dvojitá mriežka. Nedá sa s určitosťou povedať, či sa pod oboma otvormi nachádza reproduktor, alebo ide len o snahu dosiahnuť symetrický dizajn. Nájdeme tu ešte USB-C konektor a niekoho možno zamrzí absencia 3,5 mm jacku na klasické slúchadlá.

Celkovo vyzerá smartfón veľmi tenko a Huawei sa pohral s tenučkými rámikmi po obvode celého zariadenia. Tešíme sa na ďalšie informácie ohľadom novinky a určite vás budeme ihneď informovať. V každom prípade, 27.3.2018 budeme všetci múdrejší.

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+