MojAndroid

Na predstavenie nových smartfónov spoločnosti Huawei vlajkového radu P si budeme musieť ešte počkať. Nedočkáme sa ich na výstave MWC v Barcelone, ale až o niekoľko týždňov neskôr na samostatnom evente. Už teraz sa ale dozvedáme čoraz viac informácií o pripravovaných novinkách, ktoré postupne naberajú reálne kontúry. Najnovšie sa vlajková loď Huawei P20 ukázala na renderoch s príslušenstvom.

Náš tip
Telekom zaraďuje do ponuky Huawei Mate 10 lite a CAT S31

Tri modely – každý iný

Vďaka tomu získavame reálny pohľad na to, ako bude novinka vyzerať spredu a zo zadu. Potvrdili sa mnohé dohady a výrez v zadnej strane naznačuje, že telefón skutočne ponúkne tri objektívy fotoaparátu. Stále nie je zrejmé, aký bude medzi nimi rozdiel, no je pravdepodobné, že sa môžeme tešiť na tri ohniskové vzdialenosti pre širokouhlé, klasické a priblížené fotografie.

Huawei P20 Plus
Výrez v displeji a zatiaľ neviditeľný skener odtlačkov prinesie zrejme model Huawei P20 Plus. Všimnite si umiestnenie diódy blesku, ktorá je pod fotoaparátom mierne vpravo.

Vpredu zasa všetko naznačuje tomu, že uvidíme výrez v displeji podobný tomu na iPhone X. V kombinácii s vertikálne uloženými fotoaparátmi na zadnej strane je podobnosť s vlajkovou loďou Apple viac než očividná. Je ešte otázne, ako sa výrobca popasuje s optimalizáciou systému Android. Kým Apple má absolútnu kontrolu nad softvérom, ktorý vie optimalizovať aj pre netradičný displej na iPhone X, Huawei bude musieť upraviť systém Android aj svoju nadstavbu tak, aby na takomto displeji fungovalo všetko ako má.

Predstavenie až o takmer dva mesiace

Zaujímavé sú tiež rozdiely medzi jednotlivými rendermi. Kým model s výrezom v displeji nemá nikde vyobrazený skener odtlačkov (teoreticky sa môže nachádzať na pravej bočnej strane), na ďalšom obrázku je zachytený iný model, ktorý nemá výrez v displeji a skener odtlačkov je pod displejom. Podľa všetkého práve toto je štandardný model Huawei P20, kým model s výrezom je Huawei P20 Plus. Očakávame tiež súčasné predstavenie modelu Huawei P20 Lite, pričom je možné, že na niektorom z týchto obrázkov je aj tento model. O tom môžeme zatiaľ iba špekulovať, no je veľmi pravdepodobné, že Huawei tento rok predstaví naozaj výrazne zmenené smartfóny.

Dva fotoaparáty vzadu pri tomto modeli naznačujú, že pôjde zrejme o model Huawei P20 Lite. Ten ponúka hrubší rámik nad displejom a žiadnu bradu.
Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+