MojAndroid

Čínsky výrobca mobilných zariadení Huawei, ktorého mobilné zariadenia väčšinou integrujú čipy z vlastnej produkcie, predstavil v tomto smere 3 novinky, ktoré by sa mohli stať súčasťou smartfónov v aktuálnom roku. Generálny riaditeľ Richard Yu uvádza, že sa jedná o jeden štvorjadrový čip a pár osemjadrových riešení. Jeden z nich dokonca ponúkne 64-bitovú architektúru, čím Huawei drží krok s ostatnými výrobcami.

PIC_0248

Aj napriek tomu, že je tento čip komunikovaný ako osemjadrový, využíva architektúru big.LITTLE, ktorú poznáme z Exynos čipov od Samsungu. To znamená, že aktívna je vždy len jedna štvorica jadier. Čip je tvorený štvoricou Cortex A-57 jadier pre náročnejšie úlohy a druhou štvoricov energeticky úspornejších jadier Cortex A-53, ktoré sa prepínajú v reálnom čase podľa využitia. Druhé osemjadrové riešenie je založené na jadrách Cortex A-15 a Cortex A-7 a fungujú na rovnakom princípe. Oba modely ponúkajú podporu pre GSM/WCDMA/TD-SCDMA/TD-LTE a FDD-LTE siete. Štvorjadrový procesor je založený na ARM Cortex A-9 a je vyrábaný 28 nm výrobnou technológiou.

Informácie pochádzajú zo stránky Richarda Yua na sociálnej sieti Weibo, takže informácie sú len veľmi zbežné. Viac sa dozvieme až po oficiálnom predstavení samotnou spoločnosťou.

Zdroj: GSMinsider

16.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+