MojAndroid

Huawei nova 5T môžeme smelo výbavou zaradiť medzi vlajkové lode. Avšak cena tomu nenasvedčuje. Za 449 eur dnes už poriadnu vlajkovú loď nekúpite, smartfón Huawei nova 5T však áno. Zariadenie ponúka výkonný a zároveň úsporný procesor Kirin 980 s umelou inteligenciou, bezrámčekový displej s priestrelom a najmä päticu fotoaparátov. 4 z toho sa nachádzajú vzadu, jeden selfie snímač vpredu.

Huawei nova 5t

Nič ho neprekvapí

4 objektívy na zadnej strane nie sú len marketingovým ťahákom. Každý z nich má svoj význam, čo používateľovi dáva obrovskú variabilitu. Dokáže vďaka nim vytvoriť kvalitné nočné fotografie, oddiaľovať či vytvárať zábery z neuveriteľne malej vzdialenosti.

Fotoaparáty v smartfóne Huawei nova 5T:

  • 48 MP hlavný snímač, svetelnosť f/1.8
  • 16 MP ultra-širokouhlý snímač, svetelnosť f/2.2
  • 2 MP makro objektív, svetelnosť f/2.4
  • 2 MP snímač hĺbky poľa, svetelnosť f/2.4

Skvelé fotky nielen cez deň

Hlavný snímač s rozlíšením 48 megapixelov je primárnym lákadlom. Využiť môžete spomínané maximálne rozlíšenie, prípadne fotografovať v rozlíšení 12 megapixelov. V tomto režime je aktivovaná funkcia Dual Pixel. Tá spája 4 pixely do jedného. Výsledkom je, že na jeden pixel dopadá viac svetla, čo sa hodí najmä v noci. Môžete tak vytvárať fotografie v podmienkach, v ktorých by si iné smartfóny ani neškrtli.

Huawei nova 5T fotoaparat

Huawei ale v tomto prípade išiel ešte ďalej. Ponúka špeciálny nočný režim. Funguje tak, že počas fotografovania vytvorí sériu snímok s rôznou expozíciou a z každej si zoberie to najlepšie. Výsledkom je nočná fotografia, ktoré je detailná, kontrastná a s minimom šumu. Navyše, počas fotografovania je k dispozícii umelá inteligencia, ktorá neustále vyhodnocuje aktuálne podmienky a prispôsobí im všetky potrebné nastavenia. Vy sa tak nemusíte prakticky o nič starať.

Tieto pokročilé funkcionality by samozrejme neboli možné bez výkonného procesora, ktorý je vyrobený najnovšou 7 nm výrobnou technológiou a umelú inteligenciu má priamo integrovanú.

Ultra-širokouhlý objektív uľahčí život

Aktuálnym trendom je nasadzovanie ultra-širokouhlých objektívov. Huawei nezaspal na vavrínoch a tiež jeden taký ponúka. Konkrétne ide o snímač s rozlíšením 16 megapixelov a svetelnosťou f/2.2. Takýto snímač využijete pri fotografovaní väčších objektov zblízka. Už sa nemusíte od objektu vzdialiť, aby sa zmestil do hľadáčika. Stačí prepnúť na ultra-širokouhlý objektív a vybavené. Toto platí tiež pre skupinové fotografie. Každému sa už určite stalo, že pri fotografovaní väčšej skupiny ľudí bol problém zachytiť tých na kraji. S ultra-širokuhlým objektívom sa vám to už nestane.

Huawei nova 5t

Pre lepší bokeh efekt (rozmazanie pozadia) skvelo poslúži snímač hĺbky poľa. Najčastejšie ho využijete pri fotografovaní portrétov. Osoba na fotografii bude pekne ostrá, zatiaľ čo jej okolie príjemne rozmazané. Na zahodenie však nie je ani makro objektív. Ten dokáže zaostriť na neuveriteľné malú vzdialenosť a umožní vám tak úplne iný pohľad na svet. Odteraz budete fotografovať drobné predmety v kvalite, o akej sa vám ani nesnívalo a samozrejme uvidíte detaily, ktoré ste doteraz nemali možnosť zaregistrovať.

Kvalitné fotoaparáty a výbava vlajkovej lode za skvelú cenu

Výbavu, ktorú ponúka nový Huawei nova 5T, vídavame len pri vlajkových lodiach s cenou často presahujúcou 800 eur. Tento smartfón ale kúpite už za 449 eur, čo je takmer polovica. Za túto skvelú cenu získate výkonný procesor, silnú batériu, veľký displej s dierou pre selfie fotoaparát a to najdôležitejšie – skvelé fotografie za akýchkoľvek podmienok.

Tento článok vznikol v spolupráci s Huawei.

2.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+