MojAndroid

Huawei už pred dávnejším časom predstavil svetu svoj prvý počin v kategórii skladacích smartfónov. Model Mate X bol okrem iného ovplyvnený krízou medzi USA a Huawei, takže jeho predaj bol posúvaný hneď niekoľkokrát. Nakoniec sa ale zdá, že Huawei to so skladacími smartfónmi myslí vážne. Patentovať si dal už ďalší model, ktorý by mohol priniesť stylus. Rad Galaxy Note by tým pádom dostal nového konkurenta.

Tenšie telo a presunutý USB-C port

Nové patenty unikli okrem iného aj na portál gsmarena.com, ktorý informoval o plánoch Huawei. Čínsky gigant chce mať očividne poistku na to, aby mu podobný nápad neukradla konkurencia. Na druhej strane sa veľmi neodkláňa od overeného dizajnu prvého modelu. To znamená, že nový model by mal priniesť len minimálne vylepšenia.

Reč je hlavne o tenšom tele, keďže hrúbka skladacieho smartfónu vie hravo prekročiť hranicu centimetra. A vtedy už mobil prestáva byť kompaktným, ľahkým, či pohodlným na používanie. Samozrejme je treba mať dosť veľkú batériu, no ľudia sú veľakrát schopní robiť kompromisy pre krásu zariadenia. Huawei ale nemyslí len na krásu.

huawei mate x 2 patent
Nový patent ukazuje, že stylus by sa mohol nachádzať na mieste USB-C portu

Mate X 2 by mohol priniesť telo so vstavaným stylusom, čo by bolo skvelé využitie veľkého displeja. V kombinácii s dotykovým perom z neho dokážu používatelia vyťažiť maximum. Otázne je umiestnenie stylusu.

Ten by sa podľa patentu mal nachádzať tam, kde je momentálne umiestnený USB-C port. Jeho presťahovanie by však dalo priestor veľmi šikovnému doplnku. Len čas ukáže, či sa Huawei naozaj rozhodne obohatiť skladací smartfón stylusom.

28.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+