MojAndroid

Smartfón Huawei Mate 50 Pro môžeme považovať aktuálne za jeden z najlepších fotomobilov na trhu. Zároveň exceluje aj ako celok. Ak patríte k milovníkom mobilnej fotografie, do výberu kandidátov na kúpu nového telefónu určite nezabudnite zaradiť ani Huawei Mate 50 Pro. Toto sú dôvody, prečo by ste sa mali rozhodnúť práve pre najnovšiu vlajkovú loď od Huawei.

Zostava fotoaparátov, ktorá má všetko, čo potrebujete

Huawei je už dlhšiu dobu výrobcom smartfónov, ktorí sa môžu pochváliť skutočne špičkovými systémami fotoaparátov. Inak tomu nie ani v tomto prípade a čaká na vás 50 MP primárny fotoaparát, 13 MP ultra-širokouhlý snímač 64 MP teleobjektív s trojnásobným optickým priblížením. Nechýba ani 13 MP “selfie” senzor umiestnený vpredu.

recenzia Huawei Mate 50 Pro
Huawei Mate 50 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Čo je však podstatnejšie ako papierové špecifikácie, sú výsledky v praxi. Tu na vás čaká to pravé príjemné prekvapenie. Huawei sa pohral ako s hardvérovou výbavou, tak aj so softvérom, ktorý výsledným snímkam pridáva na kráse. Snímače vás nesklamú vo dne a ani v noci. Skvelo poslúži implementovaný nočný režim, ktorého výsledkom sú vskutku podarené zábery aj za veľkej tmy.

recenzia Huawei Mate 50 Pro
Huawei Mate 50 Pro | Zdroj: MIroslav Schwamberg

Nezáleží, či ste skúsený fotograf, alebo naopak ani nie. S Huawei Mate 50 Pro zažiarite v každom okamihu. Vyskúšať môžete variabilnú clonu pre dosiahnutie tých najzaujímavejších záberov s rozmazaným pozadím. Vďaka tejto unikátnej vymoženosti viete vytvárať zábery ako z profesionálneho fotoaparátu s dôrazom na hĺbku ostrosti.

Huawei Mate 50 Pro premenlivá clona
Premenlivá clona | Zdroj: Huawei

Kreativite sa predsa medze nekladú a veríme, že sa s mechanickou clonou skvelo pohrajete a vyhotovíte dychberúce zábery. Za zmienku rozhodne stojí aj režim portrétovej fotografie, ktorý je na doposiaľ najvyššej úrovni v Huawei smartfóne. Nesklamú ani makro snímky či implementované funkcie fotografovania. 

Množstvo možností ako ukázať svoj vkus

Nechýbajú špeciálne efekty, ktoré nám sú už známe z predošlých generácií. Ide konkrétnejšie o efekty Stopy svetiel, Svetelné graffiti, Hodvábna voda a Stopy Hviezd. Priamo cez fotoaplikáciu môžete aj skenovať dokumenty či pohrať sa s funkciou AR objektív. Funkcia dvojité zobrazenie vám potom povolí natáčať video súčasne z predného aj zadného senzoru. Kombinovať je však možné prakticky ktorýkoľvek fotoaparát z výbavy, napríklad teleobjektív s hlavným fotoaparátom. Výsledkom môžu byť skutočne kreatívne videá. 

recenzia Huawei Mate 50 Pro
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pre pravých entuziastov je pripravený Pro režim, v ktorom prevezmete kontrolu nad jednotlivými parametrami fotografie vy. Kreatívni jedinci sa pohrajú aj s monochromatickým režimom pre zachytenie zaujímavo vyzerajúcich čiernobielych snímok. Nahrávané video podporuje najvyššie rozlíšenie 4K pri snímkovej frekvencii 60 fps predstavuje skutočne okulahodiace divadlo, ktorým Huawei Mate 50 Pro dokáže prevýšiť svoju konkurenciu. 

Kvalitný displej, ktorý patrí k najlepším na trhu

Vami vyhotovené fotografie si potom zobrazíte na krásnom 6,74-palcovom displeji s jemne zahnutými hranami. Panel je typu OLED a má 120 Hz obnovovaciu frekvenciu, ktorá pridáva na prémiovom a plynulom pocite z používania tohto mobilného telefónu. V neposlednom rade sa potešia aj milovníci “selfie” fotografií. Predný snímač sa nachádza v elegantnom výreze, ktorý v sebe ukrýva aj prvky potrebné na 3D skenovanie tváre.

recenzia Huawei Mate 50 Pro
Huawei Mate 50 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Je už teda len na vás, či budete telefón odomykať optickou čítačkou prstov ukrytou priamo v displeji alebo pomocou rozpoznávania tváre, ktoré je v tomto prípade rýchle a spoľahlivé nielen počas dňa, ale aj v prakticky úplnej tme. Navyše, ide aj o bezpečný spôsob odomykania vďaka implementácii ďalších samostatných senzorov slúžiacich práve pre tento účel.

Huawei Mate 50 Pro sa skutočne podaril. Exceluje najmä v oblasti fotografie, no rozhodne nesklame ani z pohľadu na ďalšie vlastnosti. Bez pochýb ide o pravú vlajkovú loď, ktorá ešte k tomu všetkému vyzerá veľmi štýlovo.

Absencia Google služieb už nepredstavuje žiaden problém

Ak jedinou prekážkou, ktorá vás delí od rozhodnutia sa pre smartfón Huawei Mate 50 Pro, je absencia Google služieb, tak máme pre vás potešujúce správy. Vďaka obchodu Huawei AppGallery a nástroju na vyhľadávania aplikácií Petal Search si viete vyhľadať, stiahnuť a nainštalovať prakticky ktorúkoľvek aplikáciu.

recenzia Huawei Mate 50 Pro
Huawei Mate 50 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pokiaľ však máte záujem využívať také aplikácie, ktoré bez Google služieb nefungujú, využiť môžete nástroj Gspace. Ide o akúsi simuláciu zariadenia, ktoré Google službami disponuje. Ponúka plnohodnotný Obchod Play s možnosťou prihlásenia sa a sťahovania aplikácií. Tie sa po inštalácii spúšťajú zo samotného prostredia aplikácie Gspace. Nutné je však spomenúť možnosť vytvárania odkazov na domovskú obrazovku na nainštalované aplikácie, čo ešte viac uľahčuje život a prakticky vás zbaví potreby pre natívnu podporu služieb Google.

4.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+