MojAndroid

Smartfóny už dávno nie sú iba nástroje, ktoré nám zjednodušujú množstvo činností. Ide o doplnok k nášmu každodennému životu, ktorý nemusí iba fungovať, ale mal by aj nejako vyzerať. Našťastie, Huawei Mate 20 Pro ponúka vynikajúcu rovnováhu medzi elegantným dizajnom a praktickými funkciami.

Veľký a predsa spratný

Atraktívne novinky v dizajne je vidieť na prvý pohľad. Takmer celú prednú stranu pokrýva displej s uhlopriečkou 6,39″ so zahnutými hranami. Ide tak o jednu z najväčších vlajkových lodí, aké Huawei kedy na našom trhu predstavil. Napriek tomu však nejde o nijako gigantický telefón, práve naopak. Rozmery 157,8 x 72,3 x 8,6 mm sú pri takto veľkom displeji viac ako prijateľné. Telefón je aj vďaka zaobleným hranám displeja pomerne úzky a bez problémov ho budete vedieť ovládať jednou rukou.

Napriek svojej veľkosti však neurazí ani hmotnosťou 189 gramov. To je pri takto veľkých zariadeniach výrazný podpriemer a ak k tomu ešte pripočítame fakt, že Huawei Mate 20 Pro má obrovskú 4200 mAh batériu, dostaneme naozaj brilantný výsledok.

Elegancia a zmysel pre detail

Huawei Mate 20 Pro je jedným z najkrajších telefónov, aké kedy výrobca priniesol na trh. Ladné hrany, prémiové materiály a špičkové spracovanie sa podpísali pod to, že telefón nebudete chcieť pustiť z ruky. Telefón má zahnuté sklo spredu aj zozadu, vrátane zahnutých rohov. Celkovo tak budete na telefóne hľadať ostrý roh iba márne, všetko je elegantné a v ruke sa telefón vďaka tomu drží veľmi dobre.

Najviac pozornosti si však dizajn telefónu zaslúži za zmysel pre detail. Výborne vyzerá aj akcentované červené tlačidlo, ktoré na telefóne vynikne a zároveň veľmi nekričí. Ide síce iba o drobný detail, ktorý ale dáva tušiť, že výrobca myslel na všetko.

Kapitolou samou o sebe je zadná strana telefónu, ktorá je veľmi jednoduchá a praktická a zároveň elegantná. Všetko dôležité je v okienku v hornej časti telefónu – tri fotoaparáty aj dióda blesku. Zvyšok zadného krytu je na prvý pohľad nevýrazný, no v skutočnosti hrá veľmi dôležitú úlohu.

V nami testovanej modrej verzii má totiž telefón špeciálnu povrchovú úpravu. Sklo tu nie je hladké, ale má jemnú textúru. Vďaka tomu nezachytáva toľko odtlačkov a nečistôt a najmä sa oveľa menej kĺže v dlani. Huawei tu dokázal, že aj moderné sklenené prevedenie telefónov môže byť oveľa praktickejšie a stále si zachová svoj štýl a eleganciu.

Lákajú vás tieto skvelé funkcie? Huawei Mate 20 Pro teraz môžete vyhrať!

Ako na to? Je to veľmi jednoduché – stačí, keď pridáte do FOTOmánie fotografiu vytvorenú so smartfónom Huawei a automaticky budete zaradení do súťaže! Fotografiu stačí pridať do našej sekcie FOTOmánia a správne označiť telefón, ktorým bola fotografia vyhotovená. Bližšie informácie nájdete na stránke súťaže.

Chcete mať pri fotení výhodu? Požičajte si Huawei Mate 20 Pro!

Hoci smartfóny spoločnosti Huawei disponujú skvelými fotoaparátmi už niekoľko generácií, aktuálna vlajková loď Huawei Mate 20 Pro má zatiaľ najlepší fotoaparát, aký kedy spoločnosť Huawei použila. A vy ho teraz môžete otestovať a získať tak výhodu nad ostatnými používateľmi! Ak si chcete aj vy vyskúšať smartfón Huawei Mate 20 Pro, stačí, keď sa prihlásite prostredníctvom formuláru nižšie v tomto článku. Ďalšie podmienky zápožičky telefónu nájdete v tomto článku.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Huawei.

28.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+