MojAndroid

Napriek tomu, že Asistent Google je k dispozícii na väčšine zariadení so systémom Android, mnohí výrobcovia sa snažia vybudovať vlastných virtuálnych pomocníkov. Samsung má Bixby, LG má ThinQ a teraz prichádza moment, keď aj spoločnosť Huawei začne mať svojho vlastného asistenta.

Aký by mal byť virtuálny asistent od Huawei?

Na čínskych zariadeniach je už tento asistent skutočnosťou, ale teraz Huawei pracuje na novom, ktorý používateľovi poskytne “emocionálne interakcie”. Viceprezident pre softvérové ​​inžinierstvo spoločnosti Huawei, Felix Zhang, hovoril o pripravovanom produkte v rozhovore s CNBC: “Chceme poskytnúť emocionálne interakcie. Myslíme si, že v budúcnosti všetci naši užívatelia by si želali interakciu so systémom v emocionálnom režime.” 

Tím, ktorý vyvíjal nového asistenta, údajne čerpal inšpiráciu z filmu Ona (Her, 2013). Film je o mužovi, ktorý rozvíja vzťah s umelou inteligenciou menom Samantha. Huawei chce, aby asistent pokračoval v konverzáciách čo najdlhšie, aby sa používateľ necíti sám.

Otázkou ostáva, či používatelia skutočne budú chcieť používať virtuálneho asistenta, ktorý sa snaží napodobňovať emócie.

Používate na svojom smartfóne virtuálneho asistenta?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+