MojAndroid

Spoločnosť Huawei prináša na slovenský trh ďalšie inovatívne zariadenie. Huawei IdeaHub je multifunkčné zariadenie pre kancelárie, ktoré kombinuje výhody interaktívnej tabule, dotykového displeja, kamery s funkciou rozpoznania tváre a smerových mikrofónov. Prvým majiteľom IdeaHubu na Slovensku sa stala firma DNS.

Huawei IdeaHub poslúži hlavne firmám na videokonferencie

Huawei IdeaHub je zariadenie určené hlavne pre firemné videokonferencie. Nepodporuje len tradičné cloudové video-konferenčné služby, ale dokonca aj aplikácie z dielne iných firiem, čo výrazne zjednodušuje zložitý proces tradičných cloudových videokonferencií. Snahou Huawei bolo vytvoriť jednotný ekosystém, a teda zariadenie, ktoré bude vynikať výkonným hardvérom, veľkou softvérovou kapacitou a intuitívnymi funkciami.

Jedným z prvých vlastníkov IdeaHub-u na Slovensku je firma DNS, ktorá sa špecializuje pokrývanie kompletného cyklu prípravy a realizácie IT projektov.

Zo zariadenia IdeaHub sme doslova nadšení. Nemusíme komplikovane zapájať rozličné príslušenstvo od niekoľkých firiem, spustenie videokonferencie je len záležitosťou zapojenia IdeaHubu do siete.

Zuzana Žňavová, marketingová manažérka spoločnosti DNS

Technické parametre pre pohodlné užívanie

Zákazníci si môžu vybrať z dvoch verzií zariadenia Huawei IdeaHub, ktoré sa líšia veľkosťou obrazovky. Na výber je medzi 65-palcovou a 86-palcovou obrazovkou. Poteší ale, že obidve uhlopriečky poskytujú 4K rozlíšenie a ich frekvencia obnovenia je 60 snímok za sekundu. Displej je dotykový, ovládať sa dá pribaleným stylusom alebo prstom.  Vďaka extrémne nízkej latencii nehrozí žiadne oneskorenie a ani sekanie. Vďaka softvérovému vylepšeniu môžu používatelia očakávať aj simultánny prevod ručne písaného textu na strojový, samozrejmosťou je posielanie dokumentov, fotografií alebo videí.

Jednoduchšie ovládanie zariadenia zabezpečí umelá inteligencia(AI). Funkcií AI je niekoľko – napríklad akustické odzvučenie, ktoré blokuje nadbytočný šum. Funkcia AutoFrame zároveň automaticky upravuje uhol kamery podľa veľkosti a rozloženia konferenčnej miestnosti a počtu účastníkov. Pomocou poľa s 12 mikrofónmi a kamery dokáže IdeaHub automaticky lokalizovať hlas hovoriaceho v okruhu 8 metrov. Široká frekvencia prenosov zaisťuje krištáľovo čistý zvuk Hi-Fi na každom mieste.

Vďaka plnej konektivite sa k IdeaHubu pripojíte akýmkoľvek smartfónom

Pokiaľ sa niekto obáva, že na pripojenie k IdeaHub je potrebné vlastniť zariadenie od Huawei ak sa nemusí báť. IdeaHub funguje na operačnom systéme Android, čím je kompatibilný aj s mobilnými telefónmi a laptopmi iných značiek. Stačí si k tomu nainštalovať aplikáciu IdeaShare alebo spárovať zariadenie cez kód na základnej obrazovke zariadenia.

Cez Bluetooth sa dajú pripojiť externé zariadenia, ako napríklad klávesnica, myš alebo reproduktory. Vďaka pestrým možnostiam pripojenia môže IdeaHub slúžiť nie len ako komunikačné zariadenie pre kancelárie alebo školy, ale aj ako náhrada televízora.

Náš tip
Nokia C1 Plus oficiálne: Lacný smartfón s Android Go
15.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+