MojAndroid

Spoločnosť Huawei sa pomaly usádza medzi najväčšími výrobcami smartfónov na svete, no okrem inteligentných telefónov má aj väčšie plány. Najnovšie dohady naznačujú, že čínsky výrobca chce predstaviť zaujímavý hybridný laptop s operačnými systémami Android aj Windows v jednom.

Išlo by o dual-boot zariadenie s odnímateľnou obrazovkou a poháňané čipom od Intelu. To by znamenalo, že v prípade pripojenej klávesnice s plnohodnotným touchpadom budú môcť používatelia naplno využívať prostredie systému Windows so všetkými jeho výhodami, no ak budú mať chuť, budú si môcť tablet odpojiť od klávesnice a zmeniť systém na Android a využívať výhody tohto systému spolu so skvelou optimalizáciou pre dotykové obrazovky.

Zatiaľ ale ide iba o prvotné informácie bez ďalších detailov. Bližšie informácie o špecifikáciách či cene tak ešte k dispozícii nemáme. Podobné pokusy sa už ale v minulosti objavili z dielne spoločnosti ASUS či aj u iných výrobcov. Zatiaľ sa ale takéto riešenie veľmi neuchytilo, no možno tomu chýba iba skvelé spracovanie, keďže myšlienka to nie je vôbec zlá. Uvidíme, ako sa s náročnou úlohou popasuje Huawei a či takéto zariadenie predstaví ešte tento rok.

Zdroj: Weibo via GSMarena

19.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+