MojAndroid

Technologický pokrok nám v posledných rokoch priniesol množstvo vecí, o ktorých sa našim predkom len snívalo. Jednou z nich sú nepochybne aj hlasoví asistenti. Google má Google Assistant, Amazon má Alexu, Apple Siri, Microsoft Cortanu. A keďže Huawei to za krátky čas dotiahol na post rovnocenného súpera, chce sa s nimi rovnať aj po tejto stránke.

Z Číny do sveta

Huawei pri väčšine svojich zariadení pracuje s Googlom alebo Amazonom, aby do nich dostal hlasových asistentov. Na domácom trhu ale už dlhšie pracuje na vlastnom koncepte. Výsledok tejto práce sa volá Xiaoyi (znamená “účinnosť” alebo “benefit”).

Xiaoyi zatiaľ rozumie iba po čínsky (čo si ale v istom smere zaslúži pochvalu). Richard Yu sa vyjadril tak, že “v prvom rade používame Google Assistant a Amazon Alexa” pre svoje zariadenia, pretože “potrebujeme viacej času na tvorbu našej umelej inteligencie… Neskôr budeme expandovať z Číny”.

Podľa Richarda Yu momentálne spoločnosť pracuje na tom, aby sa ich umelá inteligencia Xiaoyi dostala do sveta
Podľa Richarda Yu momentálne spoločnosť pracuje na tom, aby sa ich umelá inteligencia Xiaoyi dostala do sveta

Možno už budúci rok

Ako sme už spomenuli vyššie, umelá inteligencia v podobe hlasového asistenta od Huawei už tohto času funguje v jej domovine. Jedinou prekážkou na rozšírenie v zahraničí zostáva jazyková bariéra. Otázka potom je, koľko času potrebuje Huawei?

Je dosť možné (okrem iného aj na základe vyjadrení Richarda Yu), že Xiaoyi rozumejúci angličtine (a možno aj iným jazykom) sa do sveta dostane už v roku 2019. Ak by sa tak stalo, v konkurenčnom boji by musel zdolať súperov ako Google Assistant, Amazon Alexa, Apple Siri, Microsoft Cortana, Samsung Bixby alebo aj Xiao Ai od Xiaomi. Uvidíme, ako sa situácia okolo hlasového asistenta spoločnosti Huawei vyvinie, no mohol by byť zaujímavou alternatívou ostatných hlasových pomocníkov.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Nový inteligentný asistent od Huawei poskytne emocionálne interakcie s používateľom
Náš tip
Procesor Kirin 990 s 5G modemom by sa mohol údajne objaviť už začiatkom roka
18.11.2018
Zdroj: Android Authority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+