MojAndroid

Spoločnosť Huawei už istú dobu vydáva nové smartfóny bez podpory služieb Google. Kauza s USA, prinútila spoločnosť nájsť si vlastnú alternatívu, ktorou sa stali Huawei Mobile Services, skrátene HMS. Ich nevýhodou je najmä čiastočné, alebo úplne znefunkčnenie aplikácií, ktoré vyžadujú podporu služieb Google. Podľa informácií na portáli androidauthority.com, prichádza Huawei so zaujímavým riešením.

SDK od Huawei pomôže výrobcom pri optimalizácii aplikácií pre smartfóny bez služieb Google

Riešením tohto problému je open source nástroj Choice SDK. Jeho cieľom je pretvoriť už existujúce GMS aplikácie na HMS aplikácie. Tento nástroj bol po prvýkrát použitý pre sprístupnenie bankovej aplikácie Raiffeisen aj používateľom nových Huawei smartfónov. Neskôr ho použili aj vývojári aplikácií pre železničné služby, poštové služby a miestne obchodné aplikácie v Rakúsku.

Huawei AppGallery _ Predstavujeme slovenské bankové aplikácie
Zdroj: Michal Chabada

V skutočnosti ide o naozaj zaujímavý spôsob, ako priniesť do služby AppGallery čo najviac aplikácií. Je potrebné podotknúť, že aj keď Choice SDK výrazne zjednodušuje a až dvojnásobne urýchľuje takúto úpravu aplikácií, je stále nutné vykonať zo strany vývojárov množstvo práce.

Myslíme si, že Huawei ide aj napriek všetkým problémom vlastnou cestou a pomaly ale isto sa prebíja na vrchol. Nástroj Choice SDK je síce pre koncového používateľa nepoužiteľný, no bolo by zaujímavé, ak by si mohol aplikáciu takto prispôsobiť aj bežný používateľ smartfónu.

Náš tip
Majitelia OnePlus 9 Pro sa sťažujú na problém s prehrievaním

 

14.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+