MojAndroid

Spoločnosť Huawei dnes v tureckom Istanbule predstavila viacero zaujímavých noviniek. Skladací smartfón Mate Xs 2, novú strednú triedu či zaujímavý tablet s e-Ink displejom. Jednou z noviniek sú aj slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 2. Prvé Hi-Res bezdrôtové slúchadlá na svete s duálnym zvukovým systémom. Predstavenia sme sa osobne zúčastnili aj my.

“V Huawei sme odhodlaní neustále inovovať a prinášať digitálny svet každému človeku, rodine a organizácii. Z tohto dôvodu rozsiahlo investujeme do výskumu, vývoja a marketingu pre rôzne kategórie produktov. Chceme spotrebiteľom poskytovať revolučné inovácie a neustále napredovať v rozvoji priemyslu.”

Derek Yu, prezident produktovej divízie Huawei pre strednú a východnú Európu, severské štáty a Kanadu.

Najvyššia trieda plná technológií

Najnovšia generácia vrcholného modelu z radu FreeBuds prichádza so zaujímavými parametrami. Ponúka Dual Sound System, dva integrované čipy digitálneho analógového prevodníka (DAC) a štvormagnetový dynamický menič s pokročilou technológiou prechodu digitálnej frekvencie.

Huawei FreeBuds Pro 2
Huawei FreeBuds Pro 2 | Zdroj: Michal Chabada

Slúchadlá prinášajú podľa výrobcu “najčistejšiu kvalitu zvuku vo svojej triede.” Systém Triple MIC ANC zabezpečí až o 15 % viac možností zníženia hluku v porovnaní s predchodcom. V preklade to znamená, že funkcia aktívneho potlačenia hluk bola opäť významne vylepšená.

Huawei FreeBuds Pro 2
Huawei FreeBuds Pro 2 | Zdroj: Michal Chabada

Maximálna hĺbka redukcie hluku je teraz na úrovni 47 dB. Z ďalších zaujímavých funkcií stojí za zmienku prítomnosť troch dynamických algoritmov na optimalizáciu počúvania zvuku, ktoré dokážu v reálnom čase zistiť zmeny hlasitosti, rozdiely v štruktúre zvukovodu a zmeny stavu nosenia.

Huawei FreeBuds Pro 2: Cena a dostupnosť na Slovensku

Slúchadlá prídu na slovenský trh 11. júla. V rámci predpredaja (24.6. – 10.7.) k slúchadlám dostanete darček v podobe smart náramku Huawei Band 7, ktorého cena sa v slovenských e-shopoch pohybuje na úrovni okolo 53 eur. Odporúčaná slovenská cena slúchadiel Huawei FreeBuds Pro 2 je 199 eur.

Huawei FreeBuds Pro 2
Huawei FreeBuds Pro 2 | Zdroj: Michal Chabada

Konkurencia

Najbližšou konkurenciou novým Huawei slúchadlám budú napríklad Samsung Galaxy Buds Pro, Sony WF-1000XM4 alebo Apple AirPods Pro.

Huawei MatePad Paper

Už aj Huawei má v ponuke tablet s E-Ink displejom. Ide o zariadenie pre každého, kto má rád kreatívnu prácu a oceňuje slobotu pracovať odkiaľkoľvek, pričom potrebuje spoľahlivé zariadenie vždy poruke.

Tablet je ľahko prenosný, váži len 360 gramov a výborne zvládne rýchle zapisovanie poznámok či dlhšie čítanie. Vďaka E-Ink displeju ponúkne aj výbornú výdrž a pri čítaní je pohodlnejší ako klasické displeje.

Displej má uhlopriečku 10,3″. Ide o prvý E-Ink tablet na svete, ktorý získal certifikáciu TÜV Rheinland Paper Like Display. K dispozícii je samozrejme aj dotykové pero, ktoré so sebou prináša ďalšie zaujímavé vlastnosti. Keď sa jeho hrot dotkne obrazovky, je počuť príjemný šuchot. Presne taký, aký poznáme z klasického písania na papier.

Tablet príde aj na slovenský trh, no výrobca zatiaľ cenu a dostupnosť nezverejnil.

Náš tip
Najlepšie Bluetooth slúchadlá do ucha, ktoré si môžte kúpiť v roku 2022

23.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+