MojAndroid

Na trhu smartfónov je už roky situácia jasná. Najpredávanejším výrobcom je s veľkým náskokom juhokórejská spoločnosť Samsung. Druhé miesto tradične dlhé roky patrilo americkej spoločnosti Apple. Minulý rok na ňom vystriedal čínsky výrobca Huawei, ktorý posledné dva roky prináša na trh smartfóny s jednými z najlepších fotoaparátov. Na trhu tabletov je situácia iná. Roky tam dominuje spoločnosť Apple svojimi iPadmi a druhé miesto patrilo Samsungu. V poslednom štvrťroku sa ale aj tam situácia zmenila.

Podľa analýzy Digitimes bol Huawei v prvom štvrťroku v predaji tabletov druhý za spoločnosťou Apple. Na tretie miesto odsunul juhokórejského giganta Samsung. Ten by sa mohol na druhé miesto vrátiť v tomto štvrťroku vďaka tabletu Samsung Galaxy Tab S5e, ktorý sa dostal do predaja až tento mesiac. V prvom štvrťroku sa predalo 37,15 miliónov tabletov, čo je síce pokles o 12,9 % oproti predošlému, ale zároveň medziročný nárast o 13,8 %. Hlavný podiel na tom mali nové iPady spoločnosti Apple a u ostatných výrobcov sa darilo tabletom s uhlopriečkou 7 až 8 palcov.

7.5.2019
Zdroj: PocketNow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+