MojAndroid

Aj napriek rôznym, reštrikciám pre spoločnosť Huawei zo strany Spojených štátov amerických, si čínsky gigant razí stále svoju cestu. Po čase, ktorý od zákazu uplynul sa ale spoločnosť posunula výrazne vpred. Či už sa to týka technológií, alebo aj firiem, ktorým bola spolupráca s Huawei umožnená. K spoločnostiam Intel a AMD sa tentokrát pridáva aj Samsung, ktorý taktiež získal od USA povolenie.

Samsung bude dodávať displeje pre smartfóny Huawei

Podľa informácií na portáli gizmochina.com, bola spoločnosti Samsung Display udelená licencia na pokračovanie dodávania zobrazovacích panelov pre zariadenia spoločnosti Huawei. Toto povolenie má však jeden háčik. Konkrétne ide o to, že ak by Samsung dodávku OLED panelov pre spoločnosť Huawei spustil, museli by mať licenciu aj tie spoločnosti, ktoré dodávajú súčiastky na výrobu displejov.

K tejto problematike sa vyjadrila aj spoločnosť LG Display. Tá len potvrdila fakt, že pre dodávku displejov je naozaj potrebné, aby mali licenciu všetky spoločnosti, ktoré sa na výrobe samotného panela podieľajú.

Huawei Mate 40 Pro

O licenciu už požiadalo množstvo veľkých spoločností, ako napríklad QualcommMediaTek , Sony, Samsung Electronics, SK Hynix a Kioxia. V tomto čase má už licenciu potvrdenú aj spoločnosť Intel, ktorá by mala čínskemu gigantovi dodať čipsety používané v notebookoch spoločnosti Huawei.

V tomto štádiu je stále otázne, ako sa táto situácia s dodávkou displejov ďalej vyvinie. Je dosť pravdepodobné, že licenciu budú musieť naozaj získať aj všetky ostatné spoločnosti, ktoré sa na výrobe displeja podieľajú.

Náš tip
Švédsko zakázalo nákup 5G sietí od čínskych spoločností Huawei a ZTE

28.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+