MojAndroid

Spoločnosť Huawei prvýkrát pripravila oficiálne predstavenie nového produktu pre slovenský a český trh. Prijali sme pozvanie do Prahy, stretnutie sa konalo priamo na Pražskom hrade v Španielskej sále. Tieto exkluzívne priestory si spoločnosť nevybrala náhodou. Predstavená bola nová vlajková loď Huawei Ascend P6. Smartfón, ktorý ponúka elegantný dizajn v tenkom tele.

Huawei-Ascend-P6-Praha-29
Mr. Daniel Zhou, CEO Huawei Technology ČR predstavil nový Ascend P6

Prvé dojmy

Huawei Ascend P6 je jedno z najtenších zariadení na svete. Má hrúbku iba 6,18 milimetrov a v ruke sa drží veľmi pohodlne, hmotnosť prístroja je len 120 gramov. Na prvý pohľad zaujme dizajn, telo zariadenia je vyhotovené z hliníka. Veľký 4,7 -palcový displej ponúkne HD rozlíšenie 1280 x 720 pixelov.

Huawei-Ascend-P6-Praha-48

Niekomu však môžu vadiť až príliš ostré hrany zariadenia. Dizajn a tvar sa nápadne podobajú na iPhone, Huawei však pridáva niekoľko drobných vylepšení. Jedným z nich je možnosť vkladania microSIM a microSD karty z bočnej strany zariadenia. Z druhej strany v spodnej časti zase nájdeme 3,5 jack, ktorý je zabezpečený akýmsi špendlíkom. S ním je možné otvoriť priestor pre SD kartu, či SIM-ku. Toto malé “niečo” sa však môže veľmi rýchlo stratiť. Preto si majiteľ bude musieť dávať veľký pozor, kde to odloží napríklad pri počúvaní hudby cez slúchadlá.

Huawei Ascend P6 je vybavený operačným systémom Android vo verzii 4.2.2 a používateľským rozhraním Emotion UI s funkciami Uni Home, Me Widget, MagicTouch či SmartReading. Rýchlosť aj odozva systému na predvádzaných modeloch bola veľmi rýchla, používateľ môže použiť až 9 plôch pre svoje aplikácie a widgety. Ak ste sa s týmto prostredím od Huawei ešte nestretli, budete si chvíľu zvykať na ovládanie a prácu s ikonkami.

 

Ďalšie parametre

Huawei Ascend P6 ponúka výbornú multimediálnu výbavu – zadný fotoaparát má 8 MPx s BSI, s clonou F2.0 a režimom 4 cm macro view. Dokáže vytvoriť a prehrávať video vo Full HD rozlíšení 1080P. Predná kamera má 5 Mpx a ponúka funkciu automatickej úpravy tváre. O zážitok z prehrávania hudby sa postará Dolby Digital Plus.

Huawei-Ascend-P6-Praha-42

Vysoký výkon Huawei Ascend P6 zabezpečuje 4-jadrový procesor Cortex-A9 s označením K3V2, s ktorým majú v Huawei skúsenosti aj predchádzajúce zariadenia. Procesor má frekvenciu 1,5 GHz a operačná pamäť má 2 GB. Ascend P6 sa bude predávať v 8 GB verzii, zariadenie podporuje už spomínané microSD karty, žiaľ len do veľkosti 32 GB. Rozmery zariadenia sú 132.6 mm x 65.5 mm x 6.18 mm, batéria má kapacitu 2000 mAh.

Cena a začiatok predaja

Huawei Ascend P6 sa po oficiálnom predstavení dostáva do predaja. Prvé zariadenia budú dostupné už začiatkom septembra. Doporučená cena pre Huawei Ascend P6 je 389 EUR pre 8 GB verziu. K dispozícii bude v bielej a čiernej farbe, ružová verzia sa možno dostane na náš trh neskôr. Súčasťou balenia bude aj gumené púzdro.

Fotogaléria

Španielska sála na Pražskom hrade

Slovenskí novinári

Huawei-Ascend-P6-Praha-4
Výprava zo Slovenska: prvý rad zľava – Marián Biel (TREND), Richard Hombauer (Fony.sk), Ľubomír Vnuk (Mobilmania.sk), Tomáš Švec (Pravda.sk)
druhý rad zľava – Michal Chabada (MojAndroid.sk), Tatiana Dobrá (HUAWEI) a Jozef Orgonáš (PC REVUE)
30.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+