MojAndroid

Priznajte sa, koľkí z vás sa už roky držíte jednej značky, pretože ste s ňou natoľko spokojní, vďaka kvalite ich výrobkov? Nízka miera reklamácií a zotrvanie hneď na niekoľko rokov mnohých drží pri jednom a tom istom výrobcovi. Nedávna štúdia odhalila dvoch výrobcov smartfónov, ktorých zariadenia sa kazia najmenej. Zrejme vás neprekvapí, že na prvom mieste sa nachádza firma, ktorých telefóny nebežia ani na operačnom systéme Android.

Dvaja výrobcovia s obrovskou rivalitou

Nie je žiadnym prekvapením, že výrobky s logom nahryznutého jabĺčka okrem prehnane vysokej ceny vyznačujú aj kvalitou – bodaj by aj nie. Ich smartfóny sú údajne najmenej opravované. K takýmto značkám patrí aj čínska legenda Huawei. Ich podstatne lacnejšie smartfóny patria k svetovo najkvalitnejším výrobkom, a to najmä kvôli minimálnej miere reklamovanosti. Myslia sa tým aj modely z najnižších cenových kategórií.

Huawei vyrába skutočne kvalitné kúsky

Z toho vyplýva, že smartfóny Huawei a Honor (ktoré samozrejme tiež vyrába čínsky gigant), tak ako aj americký Apple, patria zároveň do top trojky najlepších výrobcov na svete a zároveň vyrábajú aj kvalitné produkty, s ktorými sú ľudia nadmieru spokojní a majú skutočne malú šancu, že sa v priebehu rokov používania pokazia. Štúdia taktiež ukazuje, že priemerná životnosť smartfónu činí 3 roky. Vzhľadom na to, že záruka trvá po dobu dvoch rokov, výrobcovia počítajú s tým, že ak vám telefón vydrží nad toto obdobie, tak pravdepodobne opäť siahnete po produkte práve od danej značky.

Súhlasíte s touto štúdiou? Aký starý je váš terajší smartfón a z dielne ktorého výrobcu pochádza?

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Čína reaguje na kauzu Huawei a USA, vytvára vlastnú čiernu listinu

Náš tip
Smartfóny Huawei už nebudú mať predinštalovaný Facebook ani WhatsApp

Náš tip
Huawei poprel dohady o znížení produkcie smartfónov | Aktualizované

9.6.2019
Zdroj: Phone Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+