MojAndroid

Aktualizované 5.6.2019:

Čínska spoločnosť sa rozhodla nekomentovať dohady, ktoré hovorili o znižovaní produkcie smartfónov ihneď. Po niekoľkých dňoch oficiálne vyvrátila toto tvrdenie. Huawei hovorí, že produkcia smartfónov nebola zastavená a ani nijako upravená. Stále to nič nemení na tom, že Huawei to má v posledných dňoch naozaj ťažké. Problémy s USA vyústili pred niekoľkými dňami až k zákazu americkým spoločnostiam obchodovať s Huaweiom.

Pôvodný článok:

Vyzerá to tak, že kríza medzi Huawei a USA sa začína prejavovať na počte vyrábaných smartfónov čínskej spoločnosti. Podľa najnovších správ na podnet Huaweiu zastavila výrobu niektorých modelov taiwanská spoločnosť Foxcon, ktorá pre Huawei smartfóny vyrába. O aké konkrétne zariadenia sa jedná, nevieme.

Otázkou je, že či Huawei plánuje celkovo skresať výrobu svojich smartfónov alebo je to len dočasné riešenie. Faktom je, že pravdepodobne za tento krok môže práve obchodná vojna s USA. Huawei mal našliapnuté stať sa do konca roka 2020 najväčším výrobcom smartfónov na svete. Oproti najväčším rivalom, Applu a Samsungu sa mu ako jedinému darilo dlhodobo zvyšovať predaje, zatiaľ čo obaja konkurenti v poslednom období stagnovali.

Svetová dvojka

Ak sú tieto informácie pravdivé, Huawei Samsung v počte predaných zariadení určite nepredbehne. Na konečné závery je však príliš skoro, musíme počkať, ako sa celá situácia vyvinie. V prvom štvrťroku 2019 mal Huawei 15,2 % podiel na trhu, zatiaľ čo aktuálna jednotka, Samsung, mal 19,2 % podiel.

Náš tip
Máte Huawei alebo Honor: Aký osud čaká značku na Slovensku? Poznáme vyjadrenia operátorov

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+