MojAndroid

Huawei, jeden z najväčších výrobcov mobilných telefónov, sa pokúša o rozšírenie svojej platobnej aplikácie Huawei Wallet mimo domovskej Číny. Aplikácia Wallet je venovaná platbám prostredníctvom smartfónu, ktorú čínsky výrobca nedávno zverejnil v Obchode Play aj pre ostatné krajiny sveta. Pravdepodobne tým chce aj konkurovať rôznym platobným systémov ako je Samsung Pay či nedávno uvedený na slovensku Google Pay.

Huawei Wallet zatiaľ neponúka bezkontaknté platby, no očakávame ich príchod

Aplikácia na prvý pohľad nevyzerá veľmi odlišne od ostatných podobných aplikácií. Avšak, ak ju inštalujete na inom zariadení ako je Huawei, budete potrebovať k jej fungovaniu Huawei ID a komponent Huawei Mobile Service. Popis aplikácie v Obchode Play je veľmi stručný, z ktorého je len zrejmé, že aplikácia zatiaľ podporuje pridanie platobnej kary na takzvané in-app nákupy a históriu nákupov. Zatiaľ sa nič nespomína o bezkontaktných platbách, takže je viac ako zrejmé, že momentálne ich aplikácia nepodporuje.

Prostredie aplikácie je veľmi jednoduché, v aktuálnej verzii je možné pridať platobnú kartu MasterCard či Visa. Trochu prekvapivé je, že pri procese pridávania karty nie je potrebné kartu overiť transakčným kódom. Na druhej strane niektorých užívateľov môže potešiť fakt, že je možné pridať MasterCard kartu vydanú spoločnosťou Paysafecard.

Pravdepodobne môžeme očakávať, že aplikácia bude dostávať ďalšie aktualizácie na prispôsobenie a zlepšenie platieb smartfónov pre medzinárodných používateľov.

Verzia: 8.0.4.306
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 8.0.4.306
Aktuálna cena: Zdarma

16.3.2018
Zdroj: Pocketnow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+