MojAndroid

Spoločnosť HTC predstavila svoje vylepšenie pre najpokročilejšiu sadu virtuálnej reality súčasnosti – HTC Vive. Prvým z vylepšení je headset Vive Pro, ktorý okrem iného ponúka o 78% vyššie rozlíšenie. Ďalšou novinkou je Vive Wireless Adaptor – bezdrôtový adaptér, s ktorým si fanúšikovia užijú virtuálnu realitu bez “oštary” s káblom.

Vylepšenia sa dočkal aj obchod s aplikáciami pre virtuálnu realitu Viveport a softvér Vive video, ktorý úplne zmenil prístup k vyhľadávaniu obsahu. Na používateľov čakajú miesto tradičného katalógu virtuálne ukážky zo zážitkov a ponuka kvalitných videí zo služby Vimeo.

Vive Pro pre nadšencov i pre profíkov

Ocenia ho tí, ktorí od VR požadujú ten najlepší obraz a zvuk. Vive Pro je vybavený OLED displejom s rozlíšením 2880×1600 pixelov, čím poskytne silnejšie pohltenie virtuálym svetom. Intenzitu zážitku výrazne ovplyvňujú aj sluchové vnemy, preto je nový Vive Pro opatrený integrovanými slúchadlami s vysokým výkonom a so vstavaným zosilňovačom. Ten zabezpečuje bohatý zvuk, ktorého detajlnosť ešte prehlbuje pocit prítomnosti vo VR.

Medzi ďalšie vylepšenia patria tiež dva mikrofóny s aktívnym potláčaním okollitého hluku a duálna kamera umožňujúca pohľad do reálneho sveta.

Dopyt po špičkovej virtuálnej realite s vysokým rozlíšením, špičkovým audiom a tými najlepšími komponentami je neodškriepiteľný. Vive Pro je odpoveď pre všetkých nadšencov aj profesionálov, ktorí vyžadujú len to najlepšie.

Vyjadil sa Daniel O`Brien, generálny riaditeľ HTC Vive USA.

Prvé bezdrôtové riešenie pre HTC Vive v podobe Vive Wireless Adaptor

Adaptér stojí na technológii Intel WiGig v pásme 60 GHz, ktorá prináša úžasne nízku latenciu a skvelý výkon.

Predstavený bol taktiež najväčší upgrade pre obchod so zážitkami pre virtuálnu realitu Viveport, ktorý obsahuje už viac ako 1000 titulov. Ten miesto tradičného 2D katalógu ponúkne pohlcujúce interaktívne ukážky.

Upgradu sa dočkal aj softvér Vive Video z dielne HTC Creative Labs, ktorý je dlhodobo jedným z najsťahovanejích a najlepšie hodnotených aplikácií v službe SteamVR. Ponúka široký katalóg kvalitných VR videí, ktoré je možno streamovať primo do headsetu HTC Vive aj Google Daydream. Po novo zahŕňa prístup k obsahu služby Vimeo – najväčšej otvorenej video platformy bez reklám.

Zdroj: Tlačová správa

11.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+