MojAndroid

Virtuálna realita je veľmi obľúbenou zábavkou nielen na naších Android Roadshow. Nasadiť okuliare a ponoriť sa do úplne nového sveta je skutočne veľká vec, ktorá postupne naberá na popularite aj u bežných ľudí. HTC Vive patria dnes ku špičke vo svojom obore. Za cenu približne 800 eur ponúkajú skvelý zážitok a možnosť zahrať si hry alebo sledovať videá tak ako nikdy predtým. Jediným obmedzujúcim faktorom sú káble, ktoré slúžia na prenos obrazu a synchronizáciu headsetu s ďalšími senzormi. Vďaka novému doplnku sa ich však dnes už môžete zbaviť.

Príslušenstvo, ktoré umožní odpojiť Vive od káblov, vytvorila spoločnosť TPCAST v rámci podporného programu Vive X. V tom sa HTC rozhodlo investovať až 100 miliónov dolárov na startupy, ktoré prídu so zaujímavými nápadmi pre Vive. Novinka, ktorá vyjde súčasných aj nových majiteľov VR headsetu na 220 dolárov, sa podľa predstaviteľov nebude líšiť od bežného headsetu. Práve naopak, už tak skvelý používateľský zážitok povýši opäť na novú úroveň. Pri pohybe vám už nebudú zavadziať žiadne káble a obmedzení budete už len hracím priestorom a výdržou na jedno nabitie. Tá by sa s dodávanou batériou mala pohybovať na úrovni 1,5 hodiny. HTC v budúcnosti plánuje predávať aj externé batérie, ktoré výdrž predĺžia. Už ale nebudú priamou súčasťou headsetu, takže nosiť ich budete musieť vo vrecku nohavíc alebo v inom špeciálnom púzdre.

Zdroj: engadget
11.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+