MojAndroid

Nie je to tak dávno, keď HTC predstavilo smartfón spoločne vytvorený  so spoločnosťou Facebook HTC Salsa, alebo si možno pamätáte aj HTC Chacha. Predstavené boli na MWC 2011 a vyznačovali sa špeciálnym tlačidlom na pripojenie sa na sociálnu sieť Facebook.

Podľa dostupných správ sa spoločnosť HTC opäť spojila so spoločnosťou Facebook, aby spoločne vytvorili vlastný smartfón. Objaviť by sa mohol v treťom štvrťroku tohto roka.

Na okraj môžeme dodať, že v spoločných vývojárskych projektoch nezaháľajú ani iné spoločnosti. Samsung sa spojil so spoločnosťou Google, čo je však zaujímavé, pretože spoločnosť Motorola je teraz súčasťou Google a predpokladalo sa, že bude mať možno svoj podiel pri vytvorení nového Nexusu. Dobré skúsenosti a napredovanie Samsungu sú však pravdepodobne vysokou devízou, ktorú Google odplatil pokračovaním v spolupráci pri vývoji nového Nexus smartfónu a tabletu.

Spolupráca HTC a Facebooku, podľa zdroja, prinesie smarfón, ktorý „bude mať platformu exkluzívne stavanú na Facebook, aby umožnil integrovať všetky funkcie dostupné pre túto  sociálnu sieť“.

Zdroj: DigiTimes Foto: HTC

26.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+